Suusaliidu president: sõltumata tulemustest on see Eestile must märk

Andreas Laane
Andreas Laane Autor/allikas: ERR

Eesti Suusaliidu president Andreas Laane kinnitas Rahvusringhäälingule, et kinnipeetud Eesti sportlastega ta täna suhelda pole saanud ja kogu info saabub neile FIS-i vahendusel.

"Kuna muud informatsiooni peale avaliku informatsiooni ei ole, siis ei ole 100% selge, milles on see kahtlustus - kas on tegu dopinguainete vahendamisega või on tegemist dopinguainete kasutamisega, aga selge on see, et sõltumata tulemustest on see mitte ainult suusaliidule vaid ka Eestile väga halb ja kindlasti must märk," ütles Laane intervjuus ERR-ile. "Sellest lähtuvalt saan ma suusaliidu presidendina kinnitada, et meie huvides on tõe võimalikult kiire välja selgitamine ja vastavalt lahendustele ka väga selge ja resoluutne käitumine. Saan omalt poolt kinnitada et suusaliit ei kiida heaks kriminaalseid tegevusi, rääkimata dopinguainete kasutamisest. Kui tulemused tulevad, siis teeme ka vastavad otsused."

Eesti Suusaliit saab oma info Rahvusvaheliselt Suusaliidult (FIS), kes teeb koostööd rahvusvahelise antidopinguagentuuriga (WADA). "Oleme suhelnud ka meie kohaliku WADA-ga, aga neil on olukorrast täpselt samasugune ülevaade nagu meil. Meie suhtleme FIS-iga ja WADA WADA-ga. Rohkem meil midagi täiendavat öelda ei ole," jätkas Laane. "Tahaks lisada juurde, et meie soov ei ole midagi varjata. Nii kui me midagi teada saama, nii me seda avalikustame. Suur soov on tõesti võimalikult kiiresti võimalikult läbipaistvalt jõuda tõe kiire välja selgitamiseni."

Hetkel on kinnipeetud sportlased jäetud vahi alla 48 tunniks. "Austria kohalik politsei otsustab seejärel edasi. Võin eksida, aga minu teada on dopingu kasutamine Austrias kriminaalselt karistatav ja kui see nii on, siis on need tegevused ka väga pikad," ütles Laane.

Seefeldi MM-il elasid Andreas Veerpalu ja Karel Tammjärv koondisest eraldi. "Nad ei ole koondisest eraldi elanud, neil on üks ja sama treeninggrupp Team Haanja ja nad on kogu aeg tippsuusatamist juhtinud ja ajanud ning nad on oma otsused alati teinud ise, et kes kuidas majutub, kuidas ja kellega. Selles ei ole midagi eripärast," jätkas Laane, kes on ise Anti Saarepuuga suhelnud. Sportlased ei ole veel suusaliiduga ühendust võtnud. Samuti ei ole seda teinud advokaadid.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: