Andrus Veerpalu on jäänud ka suusaliidule selgitusteks kättesaamatuks

Eesti Suusaliidu peasekretäri Tõnu Seili sõnul on neljapäeva hommikuks põhja-suusaalade MM-il lahvatanud dopinguskandaalis ainus kindel asi see, et Eesti sportlased Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu on kinni võetud. Suusaliit on otsinud selgituste saamiseks kontakti ka Andreas Veerpalu isa Andrus Veerpaluga, ent see pole praeguseks õnnestunud.

Kõik seonduv tulnud nii Seilile kui ka peatreener Anti Saarepuule suusaliidu peasekretäri sõnul suure üllatuse ja šokina.

Austrias viibiv Seil rääkis "Vikerhommikus" Taavi Libele antud intervjuus, et Eesti Suusaliidul pole siiani ametlikku infot, mis on kogu dopinguloo taga, selle sisu ja ulatus. Mõnevõrra on infot aidanud hankida Eesti saatkond Austrias ja kohalik konsul, tänu millele on näiteks teada, et Eesti suusatajatele on tänaseks ülekuulamiseks tagatud tõlk. Ka suhtlemine rahvusvahelise suusaliiduga (FIS) pole eestlasi aidanud, kuna Seili väitel teavad nemad sama palju.

"Täna hommikul on kahe sportlase ülekuulamine, mille järel tehakse teatavaks süüdistuste esmane alus. Seni peame ootama."

Seil on suhelnud ka Eesti suusakoondise peatreeneri Anti Saarepuuga, kellel olevat samuti vähe infot. "Nagu ta väidab, et ka talle tuli see uudis suure üllatuse ja šokina. See teadmine meil täna on, rohkem mitte," ütles Seil.

Seefeldi MM-il elasid Andreas Veerpalu ja Karel Tammjärv koondisest eraldi. Seili sõnul olevat ka see fakt selgunud suusaliidule kolmapäeval, kuigi suusaliit oli võistluste korraldaja vahendusel taganud Eesti koondislastele ametliku majutuse. "See oli ka täiendav uudis, mis meile teada ei olnud. Meie tagasime ametliku majutuse ja kui keegi läheb mujale, on see nende isiklik valik."

Seili sõnul Kasahastani koondislase Aleksei Poltoranini treeneri ja Andreas Veerpalu isa Andrus Veerpaluga ta kokku saanud pole ja nägi teda kolmapäeval pärast skandaali puhkemist vaid eemalt "Me oleme üritanud talle ka läbi Eesti koondise peatreeneri läheneda, et aru saada või rääkida, aga pole kahjuks saanud kontakti."

Tänane päev näitab, mis olukorras on muu koondis ning kas näiteks teatesõidus Eesti osaleb. "See juhtum mõjutab kõike. Eks murdmaakoondis teeb oma otsused täna ja samm haaval. Mis edasi saama hakkab, ka seda kahjuks ei tea. Loodame, et allesjäänud sportlased saavad ikkagi startida."

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: