Norra ülevõim jätkus Sundby esimese täistabamusega, medal ka Soomele ({{commentsTotal}})

Martin Johnsrud Sundby
Martin Johnsrud Sundby Autor/allikas: ITAR-TASS/Scanpix

Suusaalade MM-il Austrias Seefeldis peeti meeste 15 km eraldistardist klassikatehnikasõidu suurfavoriitideks venelast Aleksandr Bolšunovi ja soomlast Iivo Niskaneni, aga järjekordse kulla viis Norrasse hoopis Martin Johnsrud Sundby.

Karjääri esimese individuaalse MM-tiitli teeninud Sundby sõitis tõusvas tempos ja polnud üheski vaheajapunktis liider, aga kaotas 13 km peal venelasele Aleksandr Bessmertnõhhile vaid poolteise sekundiga. Finišis oli 2,9 sekundiga peal 34-aastane norralane.

Sundby oli varem kahel korral (2011 ja 2017) kroonitud teatesõidu maailmameistriks, individuaalselt oli seni jäänud laeks hõbe 2013. aasta Val di Fiemme MM-i suusavahetusega sõidust. Samuti pole tal individuaalset olümpiakulda, küll aga esikohad PyeongChangist nii paarissprindist kui ka teatesõidust.

Ühtlasi jätkub Seefeldis Norra murdmaasuusatajate domineerimine, sest kaheksast alast on koguni seitsmel võidetud esikohad. Vaid naiste paarissprindis triumfeerisid rootslannad Stina Nilsson ja Maja Dahlqvist.

Kolmandaks tuli Seefeldis tiitlikaitsja Niskanen (20,4), kelle tempo samuti pidevalt tõusis, kuna kogu võistluse jooksul ei mahtunud soomlane kolme parema hulka, aga edestas lõpuks mõne sekundiga nii venelast Andrei Larkovit (+22,8) kui ka norralast Didrik Tönsethit (+24,3).

Iivo Niskanen Autor: ITAR-TASS/Scanpix

Bolšunov alustas küll kõvasti, juhtides 2,3 km punktis, kuid seejärel tema tempo soojast ilmast raskeks muutunud rajal langes ning lõpuks tuli tal leppida šveitslase Dario Cologna (+32,4) ja norralase Sjur Röthe (+33,9) järel kaheksanda kohaga (+58,5). Venelasega täpselt sama aja sai britt Andrew Musgrave ja esikümne lõpetas norralane Emil Iversen (+1.00,5).

Eesti suusatajaid pidi rajale minema algselt neli, aga vahetult enne võistlust kerkinud dopingukahtlustuste tõttu jäid Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu kõrvale. Samadel põhjustel ei tulnud starti ka Andrus Veerpalu hoolealune Aleksei Poltoranin. Startinud eestlastest sai Raido Ränkel 67. (+5.17,1) ja Martin Himma 79. koha (+7.06,3). Lõpetas 87 suusameest.