Eesti Antidoping: nii Veerpalu kui Tammjärve on Eestis hiljuti testitud

Eesti Antidopingu juhatuse liikme Henn Vallimäe sõnul on Eesti Antidopingu Agentuur võtnud eestlastelt dopinguproove Põhjamaadega samal tasemel ning testitud on ka Karel Tammjärve ja Andreas Veerpalu. Lisaks kuulub Tammjärv FIS-i kontrollitavate sportlaste nimekirja.

Minul ei ole täna hetkel rohkem infot, kui on meedias kuulda ja üldiselt on tegu sündmusega spordi pahupoolelt, mille sisu ulatust ja tagajärgi me võime ainult aimata," ütles Eesti Antidopingu juhatuse liige Henn Vallimäe intervjuus ERR-ile. "Kui jutt on dopingu tarvitamisest võin öelda, et Eesti Antidopingu Agentuur teeb tublit tööd. Me võtame proove Põhjamaadega samal tasemel, sealhulgas talialade esindajatelt."

Vallimäe sõnul on Andreas Veerpalu ja Karel Tammjärve testitud ka Eesti antidopingu agentuuri poolt ning Tammjärv kuulub ka FIS-i kontrollitavate sportlaste hulka, kus ta peab raporteerima tunniajase täpsusega oma asukohta.

Hetkel on dopingukahtlusega sportlased jäetud vahi alla 48 tunniks. "Siin ongi nii, et tuleks selgelt vahet teha. Üks asi on kriminaalkaristus kuriteo kohas ja seda vastavalt riigi seadusandlusele. Siin ma ei oska väga täpselt öelda, aga tegu on tõsisema seadusandlikusega kui on Eestis. Mis puudutab WADA dopinguvastaste reeglite rikkumist, siis kui see tuvastatakse, siis seal on karistuseks võistluskeeld nullist kuni nelja aastani. Kriminaalseid ja muid sanktsioone koha pealt ei saa," jätkas Vallimäe. "Me ei tea ka seda, kuidas menetlus käib. Menetlemine võib käia nii, et käib koha peal asukoha riigis antidopinguagentuuri poolt või siis hoopis vastupidi antakse menetlus meile üle."

Vallimäe ei oska veel öelda, kui kiiresti uus informatsioon temani jõuab. "Ma olen päris vähese kogemusega selles ametis," jätkas Vallimäe. "Ma eeldan ja usun, et info antakse edasi nii kiiresti kui võimalik, aga ma ei oska öelda, millised on protseduurid ja kuna seda tehakse. Esialgu jälgime meediat."

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: