Rekordijooksus osalenud Alusalu: mul oli juunis kaks puhkepäeva

Foto: ERR

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks Kadrioru staadionil korraldatud EV 100 x 10 000 meetri Guinnessi rekordi jooks kulges algusest lõpuni kindlalt rekordigraafikus ning 100. vahetust jooksnud kiiruisutaja Saskia Alusalu tõi võistkonna finišisse koguajaga 61:36.06. Senine rekordaeg ületati enam kui kolme tunniga.

"Sain end suures osas teiste sulgedega ehtida, 99 teist tublit eestlast tegid väga-väga head tööd enne mind, minul oli suur au seda lõpetada," rääkis Alusalu "Ringvaates".

Lisaks tugevatele jooksuharrastajatele tegid kaasa teiste alade tipud ning väljapaistvad inimesed muudelt elualadelt. Oma panuse rekordi sündimisse andsid teiste seas kahekordne sõudmise olümpiahõbe Jüri Jaanson, endine jalgpallikoondislane Raio Piiroja, mustkunstnik Jürgen Veber, sõudmise olümpiapronks Allar Raja, suusatajad Andreas Veerpalu, Raido Ränkel ja Karel Tammjärv, avavahetuse läbis kultuuriminister Indrek Saar.

"Kiiruisutajate treeningprogrammi jooksmine üldse ei kuulu. Viimati jooksin 10 km üle viie aasta tagasi. Vaatangi siin, et samm on päris õudne vahepeal," muigas Alusalu. "Minu jaoks on see väga võõras liigutus. Trenni olen teinud juunikuus väga palju, mul on olnud ainult kaks puhkepäeva. Mahtu on väga palju tehtud, aga kogu maht on tegelikult jalgrattal, lisaks rulluisutreeningud ja jõutreeningud."

"Jalgrattakilomeetreid on kevadest kindlasti üle 3000, lisaks rulluisutamine, kõik spetsiifilised hüpped," jätkas Alusalu. "Juuni on olnud väga raske trennikuu. 3. juuni ja 23. juuni olid mu puhkepäevad. Talvel ei ole mul jää peal midagi teha, kui ma pole suvel kogu tööd ära teinud. Väga raske töö tuleb suvel ära teha."

Reedel sõidab Alusalu Saksamaale hooaja esimesse jäälaagrisse. "Ma nii ootan! Jääl ei ole midagi teha, kui ettevalmistus on puudulik. Praegu tunnen küll, et ettevalmistus on hästi läinud ja olen jäälaagriks täiesti valmis. Ma väga ootan!" tunnistas Alusalu.

Kas olümpia neljas koht on rohkem uksi avanud, toonud sponsoreid juurde? "Ma lootsin, et läheb veel lihtsamaks, aga ikkagi võib öelda, et tunneli lõpus paistab valgus. Protsess on alles töös, aga olen väga tänulik kõigile, kes on juba toetama asunud," ütles Alusalu.

Toimetaja: Maarja Värv

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: