Avaseti võitnud Kontaveit langes teises ringis konkurentsist

Eesti esireket Anett Kontaveit piirdus aasta esimesel slämmiturniiril ehk Austraalia lahtistel teise ringiga, kui jäi 6:3, 3:6, 4:6 alla poolatarile Magda Linette'ile (WTA 45.).
Kindlate servigeimidega alanud matšis kaotas Kontaveit viiendas geimis oma pallingu, ent suutis siis kohe vastu murda. Mõlemad näitasid avasetis tasavägist ja kõrgeklassilist tennist, pikaks veninud kaheksandas geimis õnnestus eestlannal viimaks neljas murdepall realiseerida ning see tõi talle ka setivõidu.
Endine maailma teine reket alustas teist setti kohe murdega ja omas näiliselt mängu üle täielikku kontrolli, kuid kaalukauss muutus siis ootamatult ning poolatar võitis teel setivõiduni neli geimi järjest.
Mida mäng edasi, seda rohkem sattus Linette hoogu ning vastupidiselt kaotas Kontaveit täielikult oma rütmi; otsustavas setis lubas eestlanna kaks korda järjest murda ning ei suutnud kahel järjestikusel Linette'i servigeimil võita ühtegi punkti. 1:5 kaotusseisus olles andis Kontaveit endale murdega veel ühe võimaluse, aga poolatar servis teist korda matšivõidule kindlalt ning pääses kolmandasse ringi.
Linette lõi tund ja 53 minutit kestnud mängu jooksul seitse ässa ja tegi kaks topeltviga (Kontaveit vastavalt kaks ja neli), tema esimese servi õnnestumise protsent oli 71 ning oma esimeselt servilt võitis poolatar 66 protsenti mängitud punktidest (69, 63). Kuuest murdepallist ühe päästa suutnud Kontaveit sooritas 28 äralööki ning tegi 37 lihtviga poolatari 30 ja 35 vastu.
Melbourne'is teistkordselt kolmandasse ringi pääsenud 30-aastane poolatar kohtub seal 19. asetusega venelanna Jekaterina Aleksandrovaga.
.
Enne mängu:
Kontaveidi ja Linette'i vaheline kohtumine on Margaret Court Arena nime kandval väljakul kavas päeva teise matšina, mis ei alga Eesti aja järgi enne kella nelja hommikul. Enne seda toimub seal ameeriklanna Katie Volynetsi ja üheksandana asetatud venelanna Veronika Kudermetova matš, mis algab kell 2.
Kontaveit alistas Eesti aja järgi teisipäeva varahommikul austerlanna Julia Grabheri (WTA 85.) 6:2, 6:3, aga jäi oma teise ringi vastast ootama enam kui ööpäevaks, sest Mayar Sherif (WTA 54.) ja Linette (WTA 45.) ei pääsenud Melbourne'is vihma tõttu väljakulegi.
Viimaks kolmapäeval lahenduse saanud mängus jäi Linette peale 7:5, 6:1, sealjuures kestis teine sett vaid 26 minutit. Poolatar sooritas 19 äralööki Sherifi 15 vastu, egiptlanna tegi 31 lihtviga (Linette 12).
Jõululaupäeval 27. sünnipäeva tähistanud Kontaveit ning kolme nädala pärast 31-aastaseks saav Linette on omavahel varem kohtunud juba seitse korda, neljal korral on peale jäänud poolatar. Küll jääb suurem osa mänge aastatesse 2014-15, viimati oldi vastamisi 2020. aasta USA lahtiste kolmandas ringis, kui eestlanna võidutses 6:3, 6:2.
Toimetaja: Anders Nõmm