Eesti meistriks tulnud Ränkel: kartsin tegelikult seda starti siin

22. detsembril Mammastes toimunud murdmaasuusatamise Eesti meistrivõistlustel võidutsesid 10 km pikkusel klassikadistantsil meestes laskesuusataja Raido Ränkel ja naistes Keidy Kaasiku.

Sulailma tõttu oli eraldistardist klassikasõit täna parajalt väljakutsuv ettevõtmine. Seda enam tasub tunnustada laskesuusatajat Raido Ränkelit, kes meeste võistluses suutis edestada kõiki kohal viibinud Eesti murdmaakoondislasi.
Esimeselt kahe ja poole kilomeetriliselt ringilt tuli Ränkel paremuselt teise vaheajaga. Järgmistel ringidel suutis ta aga viimase startijana võistlust kontrollida. Edu teisena lõpetanud Henri Roosi ees oli 7,3 sekundit. Pronksiheitluses lõi tugeva viimase ringi teinud Kaarel Kasper Kõrge Marko Kilpi 1,1 sekundiga.

"Ma enne viskasingi nalja siin sõpradele, et viimane kiirem start oli kaks aastat tagasi Eesti meistrivõistluste 50 kilomeetrit. Rohkem pärast seda ei ole klassika peal ühtegi kiiret liigutust teinud. Vähe kartsin tegelikult seda starti siin jah.
Siin olid sellised järsud tõusud, mis ka jooksumehele on sobilikud. Joosta mulle meeldib ja jooksen igapäevaselt põhimõtteliselt. Õnneks ei pidanud seda klassikalist klassikat väga palju sõitma," ütles Raido Ränkel.

Roos lootis tänase sõiduga täita kriteeriumid Tour de Ski'l osalemiseks. Et aga Touril kindlasti startiv Martin Himma Eesti meistrivõistlustest osa ei võtnud, muutus vajaliku FIS-punkti teenimine keerulisemaks.

"Kui järele mõelda, siis võib-olla algus oli natuke tagasihoidlikum. Esimesel ringil oleks pidanud julgemalt kütma. Seal tuligi kohe Marko ja Raidoga seitse sekundit vahe, mis siis Raidoga lõpus oligi enam-vähem sama. Kui seal oleks võinud minna teravamalt välja ja kohe algusest peale punases kannatada, siis oleks võinud isegi Raidoga täitsa nagu sekund-sekundis olla," ütles Roos.

Naiste konkurentsis jagasid oodatult medalid kaksikõed Keidy ja Kaidy Kaasiku ning Aveli Uustalu. Mullu sel distantsil üllatuslikult Eesti meistriks tulnud Tatjana Mannima täna ei osalenud.

Kolm favoriiti mahtusid esimese ringi järel ühe sekundi sisse. Sealt edasi pani oma paremuse maksma eestlannadest käesoleval hooajal MK-sarjas kõige stabiilsemalt võistelnud Keidy Kaasiku.

Ehkki õde Kaidy tuli viimase ringiga kümmekonna sekundi jagu lähemale, lahutas kahte naist finišis 11,7 sekundit. Uustalu leppis pronksiga. Sümpaatse sõidu teinud Õnnela Rodendau oli kindlalt neljas.

Nii Kaasikud kui Uustalu valmistuvad jaanuari lõpus algavateks U-23 vanuseklassi maailmameistrivõistlusteks.

Toimetaja: Janno Joala

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: