Maailma kuues reket pakkus Wimbledonis ajalooliselt nukra esituse

{{1625084280000 | amCalendar}}
Sofia Kenin
Sofia Kenin Autor/allikas: SCANPIX/CHINE NOUVELLE/SIPA

Wimbledoni slämmiturniiril langesid teises ringis konkurentsist maailma kuues reket Sofia Kenin ning turniiri viiekordne võitja, igihaljas Venus Williams.

Neljanda asetusega Kenin kohtus teises ringis teise USA tennisisti Madison Brengle'iga (WTA 82.) ning kaotas talle 2:6, 4:6. Mäng kestis vaid 45 minutit ja selle aja jooksul tegi Kenin koguni 41 lihtviga, ehk keskmiselt 0,91 lihtviga minuti kohta.

Tunnustatud tenniseajakirjanik Ben Rothenberg tõi sotsiaalmeedias välja, et Wimbledonis teevad naised keskmiselt 0,21 lihtviga minutis ning Kenini "saavutusele" on alates 2002. aastast ligilähedalegi jõudnud vaid Tatjana Panova, kes tegi 2005. aastal teise ringi mängus Aljona Bondarenko vastu 0,69 lihtviga minutis.

Avaringis kolmesetilise mängu järel Rumeenia tennisisti Mihaela Buzarnescu alistanud Venus Williams pidi teises ringis 5:7, 0:6 alla vanduma 21. asetusega tuneeslannale Ons Jabeurile.

Jabeur läheb kolmandas ringis vastamisi 11. asetusega hispaanlanna Garbine Muguruzaga, kes oli 6:1, 6.4 üle kvalifikatsioonist põhitabelisse pääsenud Hollandi tennisistist Lesley Pattinama Kerkhovest.

Läti esireket Jelena Ostapenko (WTA 34.) vajas avaringis Kanada tennisisti Leylah Annie Fernandeze 6:1, 6:2 alistamiseks vähem kui tundi, teises ringis on tema vastaseks 31. asetusega venelanna Darja Kasatkina.

Kindla võidu teenis ka kaheksanda asetusega Karolina Pliškova, kes oli 6:2, 6:2 üle horvaatlannast Donna Vekicist (WTA 49.). Avaringis Kaia Kanepi alistanud Ljudmilla Samsonova pikendas oma võiduseeria juba üheksamänguliseks, kui sai 6:4, 3:6, 6:3 jagu 22. asetatud ameeriklannast Jessica Pegulast.