Maailma neljas reket pääses Wimbledonis esmakordselt kolmandasse ringi

Arina Sabalenka Autor/allikas: SCANPIX/PA

Teise asetusega Valgevene tennisist Arina Sabalenka (WTA 4.) pääses Wimbledoni tenniseturniiril kolmandasse ringi, kui võitis kaotusseisust britti Katie Boulterit (WTA 219.).

Sabalenka kaotas korraldajatelt vabapääsme saanud kohalikule tennisistile avaseti 4:6, kuid võitis kaks järgmist 6:3, 6:3. Kogu kohtumine kestis veidi enam kui kaks tundi.

Sealjuures on 23-aastane Sabalenka Wimbledonis nüüd esmakordselt võitnud kaks kohtumist: oma debüüdil 2017. aastal jõudis ta teise ringi, kuid kaks järgmist korda piirdus valgevenelanna avaringiga. Mullu turniiri ei toimunud.

Väikese ehmatuse elas läbi ka kolmanda asetusega ukrainlanna Elina Svitolina, kes võitis belglannat Alison Van Uytvancki tunni ja 45 minuti järel 6:3, 2:6, 6:3. Sealjuures õnnestus Van Uytvanckil otsustavas setis oma servi hoida vaid ühes geimis.

Kindla võidu võttis maailma üheksandast reketist poolatar Iga Swiatek, kelle teise ringi kohtumine venelanna Vera Zvonarjova vastu kestis napilt tund aega ja lõppes tulemusega 6:1, 6:3.

Kahekordne poolfinalist Viktoria Azarenka (WTA 14.) oli samuti tunni ajaga ja täpselt sama skooriga üle ukrainlannast Katerina Kozlovast (WTA 157.), 13. asetusega belglanna Elise Mertens alistas 6:2, 6:0 maailma edetabelis 99. kohal oleva hiinlanna Zhu Lini.

Küll langes kolmapäeval konkurentsist maailma 11. reket Belinda Bencic, kes jäi 3:6, 3:6 alla Sloveenia tennisistile Kaja Juvanile (WTA 102.).