Paarismängus kindlalt alla jäänud Eesti kaotas Fed Cupil Ukrainale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1581163380000 | amCalendar}}

Eesti tennisenaiskond pälvis Tallinnas toimuva Föderatsioonide karikasarja Euro-Aafrika tsooni I grupi alagrupiturniiril Itaalia järel teise koha, millega teeniti edasipääs maailmaliiga üleminekumängudele, kus aga jäädi Ukrainale alla 1:2.

Päeva esimeses matšis alistus Elena Malõgina (WTA 553.) Dajana Jamstremskale (WTA 26.) tulemusega 3:6, 1:6. Avasetis kaotas Malõgina seisul 1:1 punkti oma servil, kuid murdis seejärel kohe tagasi. Jastremska säilitas külma närvi ja võitis järgmisest viiest geimist neli. Teises setis asus maailma 26. reket 5:0 juhtima enne kui eestlanna oma servi hoida suutis. Kohtumine kestis kokku 59 minutit.

Teises matšis kohtusid koondiste esinumbrid Anett Kontaveit ja maailma neljas reket Elina Svitolina. Kaks tundi ja üheksa minutit kestnud matšis võitis Kontaveit avaseti 6:3, kuid Svitolina viigistas teises setis seisu, jäädes peale 7:6 (5). Otsustavas kolmandas setis näitas Kontaveit aga väga kindlat mängu ning alistas maailma neljanda reketi 6:2, viigistades nõnda üldseisu 1:1-le. Kontaveit servis matši jooksul seitse ässa ja tegi kaks topeltviga, Svitolina vastavad numbrid olid neli ja kolm.

Otsustavas paarismängus läksid Kontaveit ja Malõgina vastamisi Marta Kostjuki (WTA 167.) ja Lesia Tsurenkoga (WTA 128.), kes olid küll paraku Eesti paarist kindlalt üle. Ukrainlannad võitsid avaseti 6:2 ja teise seti juba ülikindlalt 6:0. Kokkuvõttes jäi tugev Ukraina koondis peale koondseisuga 2:1.

Toimetaja: ERR Sport