19-aastane Andreescu tegi taas Kanada spordiajalugu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Bianca Andreescu
Bianca Andreescu Autor/allikas: The Canadian Press/PA Images/Scanpix

Profitennise ajastul läbi aegade esimese Kanada tennisistina üksikmängus suure slämmi turniiri võitnud 19-aastane Bianca Andreescu tegi taas kodumaa spordiajalugu, kui temast sai esimene tennisist, kes on valitud Kanada aasta sportlaseks.

Kanada aasta sportlane teenib Lou Marshi nime kandva karika ning sel aastal teenis üksmeelse võidu maailma viies reket Andreescu. 1936. aastast välja antavat auhinda polnud seni pälvinud ükski tennisist. Andreescu kõrval kandideerisid tänavu parima tiitlile golfimängija Brooke Henderson, jäähokimängija Jordan Binnington, sprinter Andre De Grasse ja pesapallur Mike Soroka.

Eelmise hooaja edetabeli 178. real lõpetanud Andreescu polnud 14 kuud ühelgi WTA turniiril osalenud, kuid jõudis kohe tänavusel esimesel turniiril Aucklandis esmalt kvalifikatsioonist põhitabelisse ja seal finaali, alistades teel finaali teiste seas Venus Williamsi ja Caroline Wozniacki.

Suurem läbimurre toimus märtsikuus, kui Andreescu võitis 18-aastasena kõrgeima kategooria WTA turniiri Indian Wellsis. Järgnevatel kuudel oli ta küll vigastusega kimpus, kuid uuesti võistlustulle naastes võidutses ta kodusel Toronto turniiril, mis on kõrgeima kategooria ehk Premier Mandatory järel tasemelt teine WTA turniir.

Pärast triumfi Torontos jätkas Andreescu suurepäraselt, loovutades US Openil vaid kaks setti, finaalis oli ta 6:3, 7:5 parem 23-kordsest slämmivõitjast Serena Williamsist. Võiduga sai Andreescust profitenniseajastu esimene naine, kes on esimest korda põhitabelis mängides tiitli võitnud ning teine naine (lisaks Monica Selesile), kes on alles neljandat korda suure slämmi põhiturniiril mängudes tiitli võitnud.