Veel üks Austria murdmaasuusataja seisab silmitsi kriminaalkaristusega

Dominik Baldauf
Dominik Baldauf Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Saksa meedia andmetel on Innsbrucki riigiprokuratuur esitanud operatsiooni Aadrilaskmise käigus süüdistuse tõsises spordipettuses Austriast Vorarlbergist pärit 27-aastasele murdmaasuusatajale Dominik Baldaufile.

Baldaufi süüdistatakse veredopingu ja kasvuhormooni tarvitamises 2016. aastast kuni 2019. aasta veebruari lõpus Seefeldis toimunud maailmameistrivõistlusteni. Ta arreteeriti korraks ka Seefeldis, kus ta andis esmase ülestunnistuse. Süüdistus ei ole veel lõplik, kuid Baldaufi võib ees oodata viis aastat vanglakaristust.

Spordipettusega tegeledes on murdmaasuusataja petnud oma rahastajaid ning kahju suuruseks hinnatakse enam kui 50 000 eurot. Selle eest võidakse Austrias määrata kuue kuu kuni viie aasta pikkune vangistus.

Operatsiooni Aadrilaskmise käigus on vahele võetud 15 sportlast seitsmest erinevast riigist. Sealhulgas on ka Eesti, kui Austrias jäid vahele Andreas Veerpalu ja Karel Tammjärv ning hiljem on tunnistanud oma süüd ka Algo Kärp. Innsbrucki riigiprokuratuur on varasemalt esitanud süüdistuse ka Stefan Deniflile, keda ähvardab süüdimõistmise korral kümne aasta pikkune vanglakaristus ja Max Haukele, kes võib trellide taha minna viieks aastaks.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: