Vaid ühe geimi loovutanud Halep jõudis kolmveerand tunniga veerandfinaali ({{commentsTotal}})

Simona Halep
Simona Halep Autor/allikas: AP/Scanpix

Tennise Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste mullune võitja Simona Halep (WTA 3.) jõudis esmaspäeval veerandfinaali, kui alistas viimase 16 seas poolatar Iga Swiateki (WTA 104.) 45 minutit kestud matšis 6:1, 6:0.

Mängu täielikult domineerinud Halep murdis avasetis nelja korral vastase servi ja läks 5:0 juhtima. Swiateki mängu ainus geimivõit tuli avaseti kuuendas geimis, ent mängu käiku see ei mõjutanud. Teises setis kulus kolmel korral vastase servi murdnud endisel maailma esireketil Poola tennisisti alistamiseks kõigest 21 minutit.

Võidukas oli ka märtsis Miamis kõrgeima kategooria WTA turniiri võitnud austraallanna Ashleigh Barty (WTA 8.), kes sai kaheksandikfinaalis jagu ameeriklanna Sofia Keninist (WTA 35.). Barty alistas maailma 35. reketi poolteist tundi kestnud matšis 6:3, 3:6, 6:0, servides mängu jooksul 11 ässsa.

Barty järgmiseks vastaseks on 14. asetusega Ühendriikide tennisist Madison Keys, kes alistas täna tšehhitar Katerina Siniakova 6:2, 6:4. Simona Halepi vastaseks veerandfinaalis on Vene juurtega Ühendriikide tennisist Amanda Anisimova, kes võitis Hispaaniat esindavad Aljona Bolsovat 6:3, 6:0.