Noor Tšiili tennisist sai kolmenädalase vahega teise turniirivõidu ({{commentsTotal}})

Christian Garin
Christian Garin Autor/allikas: AFP/Scanpix

Saksamaal Münchenis peetud ATP tenniseturniiril võidutses 22-aastane Christian Garin, see oli Tšiili tennisistile kolme nädala jooksul teine turniirivõit.

Garin alistas veidi üle kahe tunni kestnud finaalmatšis 6:1, 3:6, 7:6 (1) nädal varem Budapestis triumfeerinud itaallase Matteo Berrettini. Teel finaali alistas Garin ka viimasel kahel aastal Münchenis triumfeerinud Alexander Zverevi, kes oli tol hetkel edetabelis kolmas, aga kuna ei suutnud enda tiitlit kaitsta, langes ta neljandaks.

Garin kerkis turniirivõiduga edetabelis 47. kohalt 33. positsioonile. Veel kolm kuud tagasi oli Garin maailma edetabelis 95. kohal. Berrettini tõusis tänu heale turniirile 37. realt 31. kohale.

Enne tänavust hooaega oli Garin ATP põhiturniiridel saanud vaid ühe matšivõidu, viimase kahe kuuga on ta aga mänginud kolmes finaalis ja saanud kaks turniirivõitu, ta on liivaväljakuil võitnud juba 19 matši ja jagab selles arvestuses Guido Pellaga meeste tuuril liidrikohta.