22-aastane tennisist tõi Tšiilile kümneaastase vaheaja järel turniirivõidu ({{commentsTotal}})

Christian Garin võidukarikaga.
Christian Garin võidukarikaga. Autor/allikas: ZUMAPRESS.com/Scanpix

USA-s Houstonis peetud ATP tenniseturniiril triumfeeris 22-aastane Christian Garin, tuues Tšiilile kümneaastase vaheaja järel turniirivõidu.

Garin alistas kaks ja pool tundi kestnud finaalmängus 7:6 (4), 4:6, 6:3 norralase Casper Ruudi. Ruud ja Garin olid vastamisi ka poolteist kuud tagasi Brasiilias Sao Paolos peetud turniiri poolfinaalis ja ka siis jäi peale Garin.

Sao Paolo finaal oli Garini karjääri esimene ATP tiitlimatš ja seal pidi ta tunnistama argentiinlase Guide Pella paremust, nüüd aga jõudis ta enda esimese võiduni. Viimati võitis Tšiili tennisist ATP turniiri kümme aastat tagasi, kui Fernando Gonzalez võidutses Vina del Maris.

Turniirivõidu teeb magusamaks ka see, et teises ringis päästis Garin Jeremy Chardy vastu viis matšpalli.

Esimest korda ATP turniiril finaali jõudnud 20-aastane Ruud aga kordas enda isa Christiani kunagist saavutust, nad on kahekesi ainsad norralased, kes kunagi ATP turniiril finaali jõudnud.

Turniirivõiduga tõusis Garin maailma edetabelis 26 kohta ja paikneb nüüd 47. real, Ruud kerkis 68. positsioonile (+27).

Marokos Marrakechis peetud turniiril oli prantslane Benoit Paire finaalis vaid pisut üle tunni kestnud mängus kindlalt 6:2, 6:3 parem hispaanlasest Pablo Andujarist.

29-aastasele Paire'ile on see karjääri teine turniirivõit, viimati sai ta aga võidukarika ligi neli aastat tagasi. Mõlemad tema võidud on tulnud liivaväljakul, 2015. aastal võidutses ta Rootsis Bastadis.

Paire kerkis edetabelis 26 rida ja on nüüd 43. kohal, Marokos tiitlikaitsja olnud Andujar aga langes 16 kohta, 86. positsioonile.