Fognini lõpetas Monte Carlos teel finaali Nadali rekordilise seeria ({{commentsTotal}})

Fabio Fognini
Fabio Fognini Autor/allikas: AFP/Scanpix

Hooaja esimesel liivaväljaku ATP Masters-sarja turniiril alistas itaallane Fabio Fognini (ATP 18.) 11-kordse võitja Rafael Nadali (ATP 2.) tulemusega 6:4, 6:2 ning jõudis oma karjääri esimesse Mastersi finaali.

Tund aega ja 37 minutit kestnud kohtumise jooksul tegi Fognini ühe topeltvea Nadali kahe vastu ning servis lisaks veel ühe ässa. Poolfinaali võit oli maailma 18. reketile teiseks korraks, kui ta on alistanud tennisisti, kes on edetabelis esimesel või teisel positsioonil. Tunamullu alistas Fognini kodumaal toonase esireketi Andy Murray.

Ühtlasi lõpetas Fognini Nadali rekordilise seeria. Hispaanlane oli võitnud Monte Carlos 25 järjestikust setti, kuni vandus poolfinaali avasetis 4:6 alla itaallasele.

Fognini turniir algas üle kivide ja kändude. Avaringis oli tennisist 4:6, 1:4 kaotusseisus Andrey Rublevi vastu, kuid seejärel leidis itaallane oma mängu, jõudis järgmisesse ringi, kus alistas maailma kolmanda reketi Alexander Zverevi, seejärel üheksanda asetusega Borna Coricu ja lõpuks poolfinaalis Nadali.

"Oli raske päev ja Fabio oli keeruline vastane," ütles Nadal mängujärgses intervjuus. "Ma tulin turniirile vigastuse järel, mis on vaimselt raske. Ei ole kerge aksepteerida kõike juhtunut. Täna oli selline päev, kus kõik läks viltu."

Finaalis läheb Fognini vastamisi Dušan Lajoviciga (ATP 48.), kes jõudis esimest korda ATP turniiril finaali. Teel sinna alistas Lajovic venelase Daniil Medvedevi 7:5, 6:1. Esimeses setis jäi Lajovic 1:5 kaotusseisu, kuid võitis seejärel üheksa geimi järjest ning lõpuks kogu kohtumise.