Suurepärases hoos Fognini võitis karjääri esimese Masters-sarja turniiri ({{commentsTotal}})

Fabio Fognini
Fabio Fognini Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Monte Carlo Masters-sarja turniiri finaalis võidutses itaallane Fabio Fognini (ATP 18.), kes alistas serblase Dušan Lajovici (ATP 48.)

Fogninil, kes alistas poolfinaalis liivaväljakute kuninga Rafael Nadali, kuulus Serbia tennisisti võitmiseks tund ja 37 minutit.

Tasavägiselt alanud avasetis haaras 31-aastane itaallane initsiatiivi neljandas geimis, kui suutis 1:2 kaotusseisust võita neli geimi järjest ning minna 5:2 juhtima. Kuigi Lajovic suutis veel ühe geimi võita, kuulus seti võit Fogninile. Teine sett osutus oluliselt tasavägisemaks, ent 13. asetusega Fognini suutis külma närvi hoida ning võitis lõppkokkuvõttes 6:4.

Viimati võidutses Monte Carlos nii madala asetusega mängija 1999. aastal, mil triumfeeris Gustavo Kuerten.