Kaidy Kaasiku teenis taliuniversiaadil Eestile teise medali

Eesti murdmaasuusataja Kaidy Kaasiku teenis Itaalias Torinos peetaval taliuniversiaadil Eestile veel ühe hõbemedali, kui teenis naiste sprindisõidus teise koha.
23-aastane Kaidy Kaasiku teenis kvalifikatsioonis teise koha ning oli siis nii veerand- kui poolfinaalis oma sõidu kiireim. Finaalis pidi eestlanna leppima aga teise kohaga, sest poolatar Izabela Marcisz oli temast pooleteise kilomeetri peal 0,36 sekundit kiirem.
Kaasiku hõbemedal on Eestile tänavuselt taliuniversiaadilt teine, Stefan Sorokin sai reedel freestyle-suusatamise pargisõidus teise koha.
Keidy Kaasiku tagas samuti edasipääsu poolfinaali, kuid tema võistlus lõppes seal, sest ta astus soomlasest konkurendile ette ning sai seejärel disklahvi. Ralf Kivil jõudis meeste seas veerandfinaali, aga jäi oma sõidus esimesena poolfinaali ukse taha.
Eesti sportlased jätkavad laupäeval võistlemist laskesuusatamises (Pauline Puusaar – 7,5 km sprint), freestyle-suusatamises (Stefan Sorokin, Mattias Treial –Big Air) ja iluuisutamises (Arlet Levandi, Jegor Martsenko, Kristina Lisovskaja – vabakavad), vahendab Eesti Akadeemiline Spordiliit enda kodulehel.
Toimetaja: Kristjan Kallaste