USA tennisist sai 18-kuulise võistluskeelu

Jenson Brooksby
Jenson Brooksby Autor/allikas: SCANPIX/Peter Dovgan/UK Sports/SIPA

Ajutise võistluskeelu tõttu maailma edetabelis 301. kohale langenud 22-aastane USA tennisistile Jenson Brooksbyle määrati dopingureeglite rikkumise tõttu 18-kuuline võistluskeeld.

Tennise puhtuse eest võitlev rahvusvaheline organisatsioon (ITIA) otsustas Brooksbyt karistada asukohareeglite rikkumise eest, nimelt oli Brooksbyl 12-kuulisel perioodil kolm vahelejäänud testi, sest dopinguküttidel ei õnnestunud teda leida.

ITIA teatel peeti istung oktoobri alguses ja Brooksby nõustus vaid esimese ja kolmanda vahelejäänud testiga ning seetõttu arutati istungil, kas teine vahelejäänud test oli rikkumine või mitte. Asitõendite ülevaatamisel otsustas tribunal, et Brooksby süü oli tõendatud ning määras talle võistluskeelu.

Maailma edetabelis 33. kohal olnud Brooksby ajutine võistluskeeld algas tänavu 5. juulist ja samast kuupäevast hakatakse lugema ka talle nüüd määratud 18-kuulist keeldu, uuesti tohib ta väljakuile naasta 2025. aasta 5. jaanuaril.

"Olen väga pettunud, et mulle määrati kolme vahelejäänud testi tõttu 18-kuuline võistluskeeld. Ma pole kunagi keelatud aineid tarvitanud ja olin kogu protsessi vältel ITIA-ga väga aus. Mõistan, et see on minu vastutus, õpin sellest ja arenen. Nõustusin, et kaks vahelejäänud testi olid minu süü, aga jään endale kindlaks, et 2022. aasta 4. juuni testi ei tohiks lugeda vahelejäänuks," kirjutas Brooksby ühismeedias. "Tol kuupäeval olin kogu kirjapandud tunni vältel enda hotellitoas. Minu sealviibimise esimesel poolel oli hotellituba broneeritud minu füsioterapeudi nimel, sest ATP ei andnud mulle enne 4. juunit tuba. Alates 4. juunist oli tuba minu nimel ja ma palusin, et ka eelnevatele päevadele lisataks broneeringusse minu nimi, andsin võtit saades isegi enda passi. Nii et kui minu nime polnud broneeringus, siis ma ei saa aru, miks mulle üldse võti andis. Kui dopingukontroll 4. juuni hommikul tuli, ütles millegipärast hotell talle, et ma ei ole veel sisse kirjutatud, aga nad näitasid talle seda enda arvutist, kus oli mu toanumber ka kirjas."

"Kuigi tal oli see info, ei palunud dopingukontrolli ametnik hotellil kordagi mu tuppa helistada, seega ma ei teadnud, et mind taheti testida. Minu tuppa ei tehtud ühtegi kõnet. Dopingukontrolli ametnik helistas mu mobiilile, mis oli hääletu peal, alles testimisakna viimase nelja minuti jooksul (kell 6.56 hommikul). Kui ta oleks mulle tuppa helistanud, oleks mind kindlasti testitud, sest olin ärkvel ja mul polnud midagi varjata," jätkas Brooksby. "Plaanin pöörduda rahvusvahelisse spordikohtusse. Olen peaaegu aasta aega vigastustega võidelnud ja mu naasmine võtab kahjuks natuke rohkem aega. Aga ma tulen tagasi."

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: