Agressorriikide uisutajate osas tehakse otsus mõne kuu pärast

Iluuisutamine 2022. aasta MM-il
Iluuisutamine 2022. aasta MM-il Autor/allikas: SCANPIX/EPA

Rahvusvaheline Uisuliit (ISU) kinnitas reedel, et ei ole veel Venemaa ja Valgevene võistlustele lubamise osas otsust teinud. Alaliit võtab teema uuesti üles kas suvel või sügisel.

Märtsi lõpus avaldas rahvusvaheline olümpiakomitee (ROK) nimekirja soovitusi, milles kutsuti üles rahvusvahelisi alaliitusid ja võistluste korraldajaid lubama Venemaa ja Valgevene sportlastel neutraalsete üksiksportlastena osaleda. Siiski oli soovitustes märgitud, et võistlustel ei tohi osaleda sportlased, kes on seotud Venemaa sõjaväe või muude riiklike julgeolekuasutustega.

Portaal insidethegames kirjutas reedel, et kuna iluuisutamise hooaeg on lõppemas, ei ole rahvusvaheline uisuliit (ISU) veel teinud otsust Venemaa ja Valgevene sportlaste osas.

ISU esindaja ütles Venemaa uudisteagentuurile TASS, et alaliidu juhatus arutab teemat kohtumisel juunis või oktoobris. "ISU jälgib Ukraina olukorda ja selle mõju ISU tegevustele ning arutelusid olümpialiikumise raames," ütles alaliidu esindaja.

ROK-i soovitused on saanud laialdast kriitikat, kuid nii taekwondo, maadluse, lauatennise kui ka vehklemise rahvusvahelised alaliidud on võtnud vastu otsuse agressorriikide sportlased taas võistlusareenile lubada. Samas on rahvusvaheline ratsaliit öelnud, et säilitab Venemaa ja Valgevene sportlastele kehtestatud keelu.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: