Venemaa ja Valgevene vehklejad lubati tagasi areenile

{{1678461120000 | amCalendar}}
Venemaa vehkleja
Venemaa vehkleja Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Rahvusvaheline vehklemisliit (FIE) otsustas Venemaa ja Valgevene sportlased taas rahvusvahelistele võistlustele lubada.

Reedel toimunud FIE erakorralisel kongressil lubati kahe riigi sportlased tagasi kindla ülekaaluga. Seoses Venemaa sõjalise sissetungiga Ukrainasse olid vehklejad alates mullu märtsist rahvusvahelistelt võistlustelt eemaldatud.

Algselt pidi hääletus toimuma mullu novembris FIE korralisel kongressil, aga toona otsustasid liikmed protseduuri edasi lükata. Jaanuaris tulnud rahvusvahelise olümpiakomitee uued soovitused nägid aga ette Venemaa ja Valgevene sportlaste taaskaasamist neutraalse lipu all.

Hääletatud punktid:

  • Kongress otsustas, et Venemaa ja Valgevene sportlased võivad osaleda individuaalvõistlustel. Poolt oli 86 ja vastu 46 alaliitu. 
  • Kongress otsustas, et Venemaa ja Valgevene sportlased võivad osaleda võistkonnavõistlustel. Poolt oli 85 ja vastu 51 alaliitu. 
  • Kongress otsustas, et Venemaa ja Valgevene ametiisikud võivad osaleda rahvusvahelistel võistluste. Poolt oli 88 ja vastu 48 alaliitu.

Kongressil oli esindatud 146 alaliitu 157-st, kellest 132 osales ise ja 14 andis volituse mõnele teisele osalevale alaliidule. Punktide jõustumiseks oli vaja vähemalt 69 häält.

Venemaa sõjategevuse algus tegi ka muudatusi spordiala juhtimises. Nii pidi oma positsioonist ajutiselt loobuma FIE president Ališer Usmanov, kellele Euroopa Liit määras sanktsioonid. Samuti kaotas oma koha Euroopa vehklemisliidu eesotsas Venemaa olümpiakomitee president Stanislav Pozdnjakov.

Rahvusvahelises spordielus on kiire Venemaa ja Valgevene sportlaste võistlusõiguse taasennistamisega, sest hetkel käivad kvalifikatsioonivõistlused 2024. aasta Pariisi olümpiamängudeks.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: