Poola lubab Venemaa sportlastel võistelda juhul, kui sõda mõistetakse hukka

Venemaa vehkleja
Venemaa vehkleja Autor/allikas: SCANPIX / imago images / HMB-Media

Poolas võistelda soovivad Venemaa ja Valgevene sportlased peavad allkirjastama kirjaliku avalduse, milles mõistavad sõjategevuse Ukrainas hukka.

"Kui Venemaa sportlane sellise avalduse allkirjastab, annab see tunnistust tema moraalist ja ta võib võistlustel osaleda," lausus riigi spordiminister Kamil Bortnichuk raadiojaamale RMF. "Nõuame sellise avalduse allkirjastamist kõigil Poolas toimuvatel võistlustel."

Poola vehklemisliidu teatel kehtib otsus ka 21.-23. aprillil Poznanis toimuval vehklemise naiste floreti MK-etapil. Teadupärast oli vehklemine esimene olümpiaspordiala, mis rahvusvahelise olümpiakomitee suuniste valguses Venemaa ja Valgevene sportlased taas rahvusvahelisele areenile lubas.

Ka ROK-i suunised käsitlevad meelsuse teemat, aga teisest otsast - nimelt ei tohi rahvusvahelistel võistlustel osalevad sportlased olla avaldanud aktiivset toetust Ukraina sõjale. Samuti ei tohi sportlased kuuluda Venemaa militaarstruktuuridesse.

Taani vehklemisliidus arutati samuti Venemaa ja Valgevene sportlaste võistlustele lubamise küsimust. Kuna Taani vehklejad on nimetatud riikide sportlastega võistlemise vastu, siis otsustati lähiajal rahvusvahelisi võistlusi mitte korraldada.

Märtsi jooksul on rahvusvaheliste vehklemisliidu egiidi all toimuvate turniiride korraldamisest loobunud näiteks Saksamaa ja Soome.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: