Taekwondo alaliit lubab agressorriikide sportlased MM-ile

Venemaa taekwondo sportlane Vladislav Larin (vasakul)
Venemaa taekwondo sportlane Vladislav Larin (vasakul) Autor/allikas: SCANPIX/PA

Rahvusvaheline taekwondo föderatsioon teatas teisipäeval, et Venemaa ja Valgevene võistlejad on mai lõpus algavale MM-ile neutraalsete sportlastena lubatud.

Eelmisel nädalal avaldas rahvusvaheline olümpiakomitee (ROK) nimekirja soovitusi, milles kutsuti üles rahvusvahelisi alaliitusid ja võistluste korraldajaid lubama Venemaa ja Valgevene sportlastel neutraalsete üksiksportlastena osaleda. Siiski oli soovitustes märgitud, et võistlustel ei tohi osaleda sportlased, kes on seotud Venemaa sõjaväe või muude riiklike julgeolekuasutustega.

Rahvusvahelise taekwondo föderatsiooni juhatus arutas Venemaa ja Valgevene sportlaste osalust rahvusvahelistel võistlustel ning teatas teisipäeval, et tühistab nende riikide sportlastele kehtestatud võistluskeelu. Alaliidu otsus tuli ligi kaks kuud enne MM-i algust Aserbaidžaanis.

"Nõukogu kinnitas veelkord üleskutset rahu järele ja solidaarsust Ukraina olümpiakogukonnaga," kirjutas alaliit pressiteates, lisades, et otsus Venemaa ja Valgevene sportlaste edasise osaluse osas tehakse pärast 29. mail algavat MM-i Bakuus.

2021. aastal Tokyos toimunud olümpiamängudel võitis Venemaa taekwondos kaks kuldmedalit, ühe hõbemedali ning ühe pronksi. Venemaa koondise peatreener Vadim Ivanov ütles Venemaa uudisteagentuurile TASS, et meeskonnas ei ole ühtegi sportlast, kes on seotud sõjaväeliste asutustega.

Teisipäeval teatas rahvusvaheline sportronimise föderatsioon (IFSC), et on otsustanud agressorriikide sportlastele kehtestatud keelu alles jätta. "IFSC üldkogu arutas probleemi, kuid ühtki otsust ei tehtud. Venemaa ja Valgevene alaliitude liikmelisuse peatamine püsib jõus," teatas alaliit.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: