Venemaa vehklemisliidu pealik: meil pole võimalik Pariisi OM-il osaleda

Venemaa vehklejad Tokyo olümpiamängude pjedestaalil
Venemaa vehklejad Tokyo olümpiamängude pjedestaalil Autor/allikas: SCANPIX/imago images/Xinhua

Venemaa vehklemisföderatsiooni president Ilgar Mammadov ütles laupäeval, et rahvusvahelise olümpiakomitee (ROK-i) soovitus keelata Venemaa julgeolekuasutustega seotud sportlastel rahvusvahelistel võistlustel osalemine tähendab sisuliselt, et ükski Venemaa vehkleja ei saa Pariisi olümpiamängudest osa võtta.

ROK avaldas nädala alguses soovitused, milles kutsuvad rarahvusvahelisi alaliite ja võistluste korraldajaid lubama Venemaa ja Valgevene sportlastel neutraalsetena osaleda. Ühe tingimusena toodi välja, et rahvusvahelise areenile ei tohiks pääseda sportlased, kes on seotud Venemaa või Valgevene sõjaväe või muude riiklike julgeolekuasutustega.

"Selliste tingimustega pole meil võimalik [Pariisi olümpiamängudel võistelda]. Peaksime müüma oma hinge kuradile ja Pariisi minema või jääma normaalseteks inimesteks," vahendab olümpiauudiseid kajastav portaal insidethegames.biz Mammadovi uudisteagentuurile TASS öeldud sõnu.

Venemaa vehklemispealik lisas TASS-ile, et suurem osa riigi vehklejaid on ühel või teisel moel õiguskaitseasutustega seotud.

"Kõik meie tipud kuuluvad Moskva CSKA-sse või Dünamosse [esimene ajalooliselt armee-, teine politseiklubi - toim]. Meil on samasugune süsteem nagu itaallastel, ungarlastel, sakslastel, hiinlastel, poolakatel, ukrainlastel - süsteem, mis võimaldab meil osaleda sõjaväelaste maailmamängudel," sõnas Mammadov. "ROK teadis seda väga hästi ja teadis, kuidas meid rünnata."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: