Ratsutamisliit säilitab agressorriikide sportlastele kehtestatud keelu

Ratsutamine Tokyo olümpiamängudel
Ratsutamine Tokyo olümpiamängudel Autor/allikas: SCANPIX/AP

Rahvusvaheline ratsaliit (FEI) teatas kolmapäeval, et säilitab Venemaa ja Valgevene sportlastele kehtestatud võistluskeelu, sest agressorriikide sportlaste neutraalsust ei ole võimalik defineerida ega hinnata.

Eelmisel nädalal avaldas rahvusvaheline olümpiakomitee (ROK) nimekirja soovitusi, milles kutsuti üles rahvusvahelisi alaliitusid ja võistluste korraldajaid lubama Venemaa ja Valgevene sportlastel neutraalsete üksiksportlastena osaleda. Siiski oli soovitustes märgitud, et võistlustel ei tohi osaleda sportlased, kes on seotud Venemaa sõjaväe või muude riiklike julgeolekuasutustega.

Ratsaliidu president Ingmar De Vos ütles, et alaliit säilitab Venemaa ja Valgevene sportlastele kehtestatud keelu, sest nende neutraalsuse hindamine ei ole võimalik. "Kuigi ROK ei ole langetanud otsust Venemaa ja Valgevene sportlaste Pariisi olümpiamängudel osalemise osas, arvab FEI juhatus, et praegusel hetkel ei ole võimalik neutraalsust piisavalt defineerida ega hinnata," ütles De Vos.

Alaliidu president lisas, et alaliit toetab Ukraina rahvast ning kohalikku ratsutamiskogukonda. Samuti on alaliit peatanud tegevused Venemaal ja Valgevenes.

Kolmapäeval teatas rahvusvaheline maadlusliit, et lubab agressorriikide sportlased taas areenile. Sarnase otsuse on vastu võtnud ka rahvusvaheline taekwondo föderatsioon, rahvusvaheline lauatennise föderatsioon ja rahvusvaheline vehklemisliit.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: