Martti Nõmme: tulen oma argipäevast välja ja lihtsalt hüppan

Foto: Kuvatõmmis

Meeste suusahüpetes tuli Otepääl Eesti meistriks mõne aasta eest sportlaskarjääri lõpetanud Martti Nõmme. Artti Aigrol ei vedanud tuuleoludega ja nii tuli leppida pronksiga.

29-aastane Martti Nõmme, kes igapäevaselt enam suusahüpetega ei tegele, oskab ennast Eesti meistrivõistlusteks heasse seisu viia. Kolmapäeval oli ta Tehvandi mäel stabiilseim mees, lennates nii esimeses kui teises voorus 95,5 meetrit. Tegemist oli sisuliselt seljavõiduga, sest peagi 16-aastaseks saavat Kaimar Vagulit edestas Nõmme 16 punktiga.

"Käin aeg-ajalt jooksmas. Hüppamas ma nüüd käisin kuu aega tagasi äkki korra. Tegin mõned hüpped ja olidki väga head hüpped. Ma ei näinud põhjust, miks ma peaksin rohkem hüppama. Ma ei pea kuskil võistlema, ma olen puhanud. Tulen oma argipäevast välja ja lihtsalt hüppan. Ja kui kaal on hea, siis lendab üsnagi kaugele ka," rääkis värske Eesti meister.

Võistluse favoriit Artti Aigro koges avavoorus sportlikku ebaõnne. Konkurentidega võrreldes sai ta hoopis kehvema tuule ja kandus vaid 76,5 meetri kaugusele. Teises voorus näitas Aigro oma tegelikku taset, kuid 101,5-meetrise hüppega ta pronksmedalist enamat ei päästnud.

"Selline päev siis täna... Seis ei ole üldse halb tegelikult. Lihtsalt selline hooaja väsimus on natukene hinges, aga meil on ainult kaks etappi jäänud. Vaatame, kuidas läheb," sõnas Aigro.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: