Prokuratuur Viru juhtumist: suhtume infosse tõsiselt ja kontrollime seda

Mehis Viru
Mehis Viru Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Prokuratuuri avalike suhete nõuniku Kauri Sinkeviciuse sõnul suhtuvad nad kergejõustikutreener Mehis Viru kohta ilmunud infosse tõsiselt.

"Prokuratuur kontrollib ning analüüsib seda. Kuna kriminaalmenetlus riivab intensiivselt inimeste põhiõigusi, saab hakata võimalikku kuritegu uurima juhul, kui on tuvastatud tunnused, mis viitavad kuriteo toimepanemisele," vastas Sinkevicius kirjalikult Delfile.

Sinkeviciuse väitel puudutab ajakirjanduses käsitletud informatsioon paljude inimeste eraelu ja on äärmiselt delikaatne, mistõttu ei ole sellise info põhjal võimalik teha kiireid õiguslikke järeldusi. "Küll aga hindame nii ajakirjanduses ilmunud kui ka muul moel meieni jõudvat informatsiooni ja kui selles peaksid ilmnema viited võimalikule karistusseadustikus kirjeldatud kuriteole, siis selgitavad politsei ja prokuratuur asjaolusid kriminaalmenetluse raames," lisas prokuratuuri avalike suhete nõunik.

Kolmapäeval võttis Eesti Kergejõustikuliidu juhatus vastu otsuse määrata Virule kergejõustikus tähtajatu tegutsemiskeeld. Neljapäeval avaldati ka distsiplinaarkomisjoni otsus, kus on kirjeldatud kõiki Virule esitatud süüdistusi. Lisaks kõrgushüppaja Karmen Bruusile võeti menetluse käigus ütlusi ka kolmelt teiselt sportlaselt. Need varasemad õpilased süüdistasid treenerit seksuaalses ja vaimses ahistamises, ühe sportlase väitel oli ta korduvalt Viruga seksuaalvahekorras.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: