X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Tartu Ülikool eemaldas Mehis Viru õppetöölt

Mehis Viru
Mehis Viru Autor/allikas: Kuvatõmmis

Tartu Ülikool eemaldas õppetöölt pikaaegse lektori ja kergejõustikutreeneri Mehis Viru.

Eesti Kergejõustikuliidu juhatus määras veebruari keskel Mehis Virule kergejõustikus tähtajatu tegutsemiskeelu treeneri eetikakoodeksi nõuete rikkumise eest. EKJL-i distsiplinaarkomisjoni otsusest ilmnes, et mitmed Viru endised õpilased süüdistasid treenerit füüsilises, vaimses ja seksuaalses ahistamises.

Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi juhataja kohusetäitja Priit Kaasik kinnitas ERR-ile, et Viru on õppetöölt eemaldatud. Kaasik lisas, et eemaldamise otsus oli kõikidele osalistele parim lahendus. "Oleme otsusest teavitanud nii tudengeid kui ka kolleege. Mehis Viru on muudatusega kursis, tema sai sellest esimesena teada. Olukord on segane ja nõuab selguse saamist. Lisaksin, et õppetöölt eemaldamine ei tähenda töölepingu lõpetamist," sõnas Kaasik.

Viru töötas Tartu Ülikooli kehalise kasvatuse ja spordididaktika osakonnas kergejõustiku didaktika lektorina. Viru on tema vastu esitatud süüdistusi eitanud.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: