Tänak – Järveoja valiti neljandat korda parimaks võistkonnaks

Spordiaasta tähed 2022
Spordiaasta tähed 2022 Autor/allikas: Priit Mürk / ERR

"Spordiaasta tähed 2022" galal nimetati aasta võistkonnaks rallipaar Ott Tänak – Martin Järveoja.

Tänak – Järveoja lõpetasid MM-sarja teise kohaga, hooaja jooksul võideti kolm rallit – Itaalia, Soome ja Belgia – ning jõuti veel viiel korral pjedestaalile.

Tänak – Järveoja valiti esimest korda aasta võistkonnaks 2018. aastal, aasta hiljem said nad hääletusel taas esikoha ning 2020. aastal, kui erakorralise aasta tõttu valiti vaid aasta sportlased, pälvisid selle tiitli Tänak ja Järveoja. 2017. aastast on Tänaku auhinnakapis ka aasta meessportlase kuldne Kristjan.

Lisaks Tänakule ja Järveojale olid hääletustulemuste põhjal nominendid veel Eesti paarisaeruline neljapaat ja Eesti discgolfi võistkond.

Aasta võistkond selgus rahva, spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste liitmisel. Võitjate väljaselgitamisesse andsid oma panuse nädal aega kestnud rahvahääletusel 61 032 unikaalset hääletajat. Samuti osalesid hääletusel 69 spordiorganisatsiooni ning 44 spordiajakirjanikku.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: