Kõik hääled: Sildaru edestas Kontaveiti vaid punktiga

Spordiaasta tähed 2022
Spordiaasta tähed 2022 Autor/allikas: Priit Mürk / ERR

"Spordiaasta tähed 2022" galaõhtul kuulutati välja aasta sportlaste auhindade laureaadid. Kindla võidu võtsid Janek Õiglane ja Ott Tänak – Martin Järveoja, kõige napim võit oli naissportlase kategoorias.

Aasta meessportlaseks valiti kümnevõistleja Janek Õiglane, parimaks naissportlaseks tunnistati freestyle-suusataja Kelly Sildaru, parima võistkonna Kristjani võitis rallipaar Ott Tänak – Martin Järveoja, parima treeneri tiitli pälvis kettaheite maailmameistri Kristjan Cehi juhendaja Gerd Kanter ning parimaks noorsportlaseks valiti kõrgushüppaja Karmen Bruus.

Aasta meessportlane, naissportlane, võistkond ja treener selgusid rahva, spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste liitmisel. Aasta noorsportlase valivad ajakirjanikud ja organisatsioonid. Võrdsete lõplike punktide korral pälvib tiitli spordiajakirjanike hääletusvoorus parema koha saavutanud sportlane. Võitjate väljaselgitamisesse andsid oma panuse nädal aega kestnud rahvahääletusel 61 032 unikaalset hääletajat. Samuti osalesid hääletusel 69 spordiorganisatsiooni ning 44 spordiajakirjanikku.

Naissportlaste kategoorias kogus Sildaru 13 punkti, olles esimene nii spordiajakirjanike kui alaliitude hääletusel. Rahvas valis parimaks tennisist Anett Kontaveidi, kelle alaliidud asetasid teiseks ja spordiajakirjanikud kolmandaks, seega kokkuvõttes kogus Kontaveit 12 punkti ehk jäi vaid punktiga Sildarule alla. Aasta tagasi jäi Kontaveit ühe punktiga alla Katrina Lehisele. Kolmas oli üheksa punktiga kettagolfimängija Kristin Tattar, kes edestas punktiga maadleja Epp Mäed.

RahvasAlaliidudAjakirjanikudKOKKU
1. Kelly Sildaru3 punkti5 punkti5 punkti13 punkti
2. Anett Kontaveit5 punkti4 punkti3 punkti12 punkti
3. Kristin Tattar4 punkti3 punkti2 punkti9 punkti
4. Epp Mäe2 punkti2 punkti4 punkti8 punkti
5. Kaia Kanepi1 punkt1 punkt
6. Karmen Bruus1 punkt1 punkt
7. Daisy Kudre-Schnyder1 punkt1 punkt

Meessportlaste kategoorias kogus Õiglane maksimumi ehk 15 punkti, pälvides esikoha nii rahvahääletusel kui ka spordiajakirjanike ja alaliitude pingereas. Teise koha sai kümne punktiga 400 m tõkkejooksja Rasmus Mägi, kelle nii rahvas kui alaliidud asetasid teiseks, kolmas oli seitsme punktiga kiiruisutaja Marten Liiv, kes sai ajakirjanikelt teise koha punktid. Seitse punkti kogus ka kahevõistleja Kristjan Ilves, kes ajakirjanike hääletusel oli kolmas ja seega jäi ta kokkuvõttes Liivi järel neljandaks.

RahvasAlaliidudAjakirjanikudKOKKU
1. Janek Õiglane5 punkti5 punkti5 punkti15 punkti
2. Rasmus Mägi4 punkti4 punkti2 punkti10 punkti
3. Marten Liiv3 punkti4 punkti7 punkti
4. Kristjan Ilves3 punkti1 punkt3 punkti7 punkti
5. Kregor Zirk1 punkt1 punkt2 punkti
6. Andres Petrov2 punkti2 punkti
7. Peeter Olesk2 punkti2 punkti

Võistkondade arvestuses oli üksmeel nii spordiajakirjanike, rahva kui alaliitude seas – kõik hääletasid esimeseks rallipaari Ott Tänak – Martin Järveoja. Teise koha sai viie punktiga paarisaeruline neljapaat, teenides teise koha nii ajakirjanike kui alaliitude hääletusel. Kolmandaks tuli discgolfi võistkond.

RahvasAlaliidudAjakirjanikudKOKKU
1. Ott Tänak - Martin Järveoja3 punkti3 punkti3 punkti9 punkti
2. Paarisaeruline neljapaat1 punkti2 punkti2 punkti5 punkti
3. Discgolfi võistkond2 punkti1 punkt3 punkti
4. Kusti Nõlvak - Mart Tiisaar1 punkt1 punkt

Treenerite kategoorias võidutses seitsme punktiga Gerd Kanter, kes oli rahvahääletusel esimene, aga ajakirjanike ja alaliitude hääletusel teine. Alaliidud andsid esikohapunktid Kersti ja Mehis Virule, kes said kokkuvõttes viie punktiga teise koha ning ajakirjanikud seadsid esikohale Mihkel Ustavi, kes sai kokkuvõttes nelja punktiga kolmanda koha.

RahvasAlaliidudAjakirjanikudKOKKU
1. Gerd Kanter3 punkti2 punkti2 punkti7 punkti
2. Kersti ja Mehis Viru2 punkti3 punkti5 punkti
3. Mihkel Ustav1 punkt3 punkti4 punkti
4. Ahto Raska, Maksim Molonov, Levi Earl1 punkt1 punkt2 punkti

Noosportlase arvestuses teenisid nii Karmen Bruus kui Eneli Jefimova üheksa punkti ja otsustavaks sai ajakirjanike hääletus, kus Bruus oli esimene ja Jefimova teine. Alaliidud hääletasid vastupidi, asetades Jefimova esimeseks ja Bruusi teiseks.

AlaliidudAjakirjanikudKOKKU
1. Karmen Bruus4 punkti5 punkti9 punkti
2. Eneli Jefimova5 punkti4 punkti9 punkti
3. Robert Virves2 punkti3 punkti5 punkti
4. Jakob Kulbin3 punkti3 punkti
5. Niina Petrõkina2 punkti2 punkti
6. Karl Jakob Hein1 punkt1 punkti
7. Arlet Levandi1 punkt1 punkti

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: