15-aastase tenniselootuse 27-mänguline võiduseeria katkes

Brenda Fruhvirtova
Brenda Fruhvirtova Autor/allikas: Omar Rasjido/AAT/ITF

Alles 15-aastane tennisist Brenda Fruhvirtova pidi üle mitme kuu kaotuse vastu võtma, langedes Hispaanias peetaval 60 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiril veerandfinaalis konkurentsist välja.

Esimest korda sellise tasemega turniiril mänginud Fruhvirtoval (WTA 166.) oli kuues asetus, veerandfinaalis pidi ta pea kaks tundi kestnud matšis lõpuks tunnistama hollandlanna Eva Vedderi (WTA 242.) 6:3, 2:6, 6:4 paremust.

Fruhvirtova võitis enda karjääri esimese ITF-i turniiri alles 14-aastasena tänavu jaanuaris, olles viimaste aastate noorim turniirivõitja. Aprillis sai ta 15-aastaseks ning juunis algas tema võiduseeria, mille käigus võitis ta järjest 27 mängu, seejuures viis 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiri.

Enne San Sebastiani turniiri oli ta selle võiduseeria jooksul vastastele loovutanud vaid kaks setti.

Ühtekokku on Fruhvirtoval seitse turniirivõitu, kunagi varem polnud keegi enne 16-aastaseks saamist suutnud võita kuus (või rohkem) ITF-i turniiri.

Fruhvirtovast pikemat võiduseeriat on tänavu suutnud näidata vaid üks mängija – naiste tennise maailma esireket, poolatar Iga Swiatek, kes võitis järjest 37 mängu.

15-aastane Fruhvirtova alustas aastat edetabeli 1094. realt, uuel nädalal kerkib ta aga eeldatavasti 150. positsioonile.