Kontaveidi endise treeneri uus õpilane võttis eestlase eest revanši

Emma Raducanu. Autor/allikas: SCANPIX/EPA

Wimbledoni suure slämmi tenniseturniiril juhtus neljapäeval huvitav kokkusattumus, kui Anett Kontaveidi endise treeneri Nigel Searsi uus õpilane Emma Raducanu alistas 6:2, 6:4 Kontaveidi Wimbledoni turniiril konkurentsist lülitanud Marketa Vondroušova.

Kontaveit kohtus kolmapäeval Wimbledoni suure slämmi turniiri avaringis tšehhitar Marketa Vondroušovaga, kes alistas eestlanna 2:6, 6:4, 6:2. Neljapäeval kohtus Vondroušova omakorda briti mängija Emma Raducanuga, kelle treener on Kontaveidi endine treener Nigel Sears. 18-aastane britt võttis Kontaveidi eest omamoodi revanši, kui lülitas Vondroušova 6:2, 6:4 võiduga Wimbledonis konkurentsist.

Mängu esimese geimi võitis Vondroušova, kuid seejärel võitis Raducanu viis järjestikust geimi ning võttis avasetis 6:2 võidu. Teises setis pääses tšehhitar 3:0 juhtima, kuid britt viigistas seisu. Siis vahetasid mängijad geimivõitusid, misjärel Raducanu võitis seisult 4:4 kaks järjestikust geimi, et pääseda edasi Wimbledoni turniiri kolmandasse ringi.

Maailma edetabelis 338. real paiknev Raducanu kohtub kolmandas ringis rumeenlanna Sorana Cirsteaga, kes sai teise ringi kohtumises 7:6, 3:6, 6:4 jagu turniiril 12. asetusega mängivast valgevenelannast Viktoria Azarenkast. Cirstea ja Raducanu pole varasemalt kohtunud.

Toimetaja: Kristjan Kallaste