Mark Lajal saavutas karjääri esimese võidu suure slämmi turniiril

Mark Lajal Autor/allikas: Eesti Tennise Liit

Esimest korda tennise suure slämmi noorteturniiril osalev 18-aastane Mark Lajal ning tema inglasest paariline Jack Pinnington Jones pääsesid Prantsusmaa lahtistel tennisemeistrivõistlustel paarismängus teise ringi, kui alistasid Daniel Rinconi ja Abedallah Shelbayhi 6:4, 7:6.

Prantsusmaa lahtistel esimese asetusega paar saavutas võidu pea poolteist tundi kestnud matšis.

Esimeses setis alustasid hispaanlane Rincon ja jordaanlane Shelbayh hästi ning asusid 0:3 juhtima. Lajal ja Jones ronisid seejärel kaotusseisust välja ning viigistasid seti, misjärel eestlane ja inglane seisult 4:4 kaks järjestikust geimi võitsid ning sellega setivõidu realiseerisid.

51 minutit väldanud teine sett möödus väga tasavägiselt ning paarid vahetasid terve seti vältel geimivõitusid, ilma et kumbki paar kordagi enam kui ühegeimilist eduseisu oleks hoidnud. Kiires lõppmängus jäid Lajal ja Jones 7:4 peale ning said sellega pääsme turniiri teise ringi.

Lajal tegi esmaspäeval karjääri suure slämmi debüüdi ka üksikmängus, ent tema turniir ei kestnud kaua, sest ta pidi avaringis ligi kaks tundi kestnud matšis tunnistama 17-aastase itaallase Luca Nardi 7:5, 4:6, 6:0 paremust.

Toimetaja: Kristjan Kallaste