Liivaväljakute kuningas sammus vankumatu kindlusega veerandfinaali

Rafael Nadal Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Prantsusmaa lahtistel tennisemeistrivõistlustel tagas viimase mehena koha kaheksa parema seas turniiri 13-kordne võitja Rafael Nadal.

Maailma edetabelis kolmandal kohal olev 35-aastane hispaanlane oli neljandas ringis kaks tundi ja 20 minutit kestnud matšis 7:5, 6:3, 6:0 üle 18. asetusega noorest itaallasest Jannik Sinnerist.

Nadal sooritas kohtumise jooksul 31 äralööki Sinneri 11 vastu, itaallane tegi kolme seti jooksul 40 lihtviga. Lisaks võitis Sinner Nadali esimeselt servilt 19 protsenti mängitud punktidest.

Hispaania legend jõudis Prantsusmaa lahtistel veerandfinaali 14. korda, Pariisis on ta võidutsenud neli aastat järjest ning kokku 13 korda. Kaheksa parema seas on tema vastaseks argentiinlane Diego Schwartzman, kelle Nadal alistas mulluses poolfinaalis.