Noor itaallane oli Djokovici kohvreid pakkima saatmas, kuid väsis siis

Lorenzo Musetti ja Novak Djokovic Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Prantsusmaa lahtistel tennisemeistrivõistlustel oli esmaspäeval õhus suurüllatus, kui 19-aastane itaallane Lorenzo Musetti võitis neljandas ringis maailma esireketi Novak Djokovici vastu kaks esimest setti. Ülejäänud kohtumist kontrollis aga serblane ja pääses 12. aastat järjest Pariisis veerandfinaali.

Maailma edetabelis 76. kohal olev noor itaallane võitis esmaspäeval kaks esimest setti kahe tunni ja 20 minutiga 7:6 (7), 7:6 (2).

Raskesse olukorda jäänud esireket vastas aga suurepäraselt, võites järgmisest 17 geimist koguni 16. Kolmas sett kuulus serblasele 6:1 ja järgmine 6:0, mänguseisu viigistamiseks vajas Djokovic vaid 47 minutit.

Otsustavas setis juhtis maailma esireket 4:0, kui selgelt väsinud Musetti, kes oli juba eelnevalt võtnud meditsiinilise pausi, andis kubemevigastusele viidates loobumisvõidu.

Djokovic kohtub veerandfinaalis üheksanda asetusega itaallase Matteo Berrettiniga.