Avasetis rongi alt välja tulnud argentiinlane jätkab Pariisis võimsalt

{{1623076920000 | amCalendar}}
Diego Schwartzman Autor/allikas: SCANPIX/EPA

Pariisis jätkuvatel tennise Prantsusmaa lahtistel tagas maailma kümnes reket Diego Schwartzman koha veerandfinaalis. Võit tuli küll kolmes setis, ent kolmetunniseks veninud mängu järel.

28-aastane argentiinlane läks kaheksandikfinaalis vastamisi maailma edetabelis 43. kohal asetseva sakslase Jan-Lennard Struffiga ning alistas ta kolm tundi ja neli minutit kestnud mängu järel 7:6 (9), 6:4, 7:5.

Sealjuures läks 31-aastane sakslane mängu avasetti 5:1 juhtima, tal oli seitsmendas geimis neli settpalli ning nii kaheksandas kui üheksandas ja ka kiires lõppmängus üks settpall.

Argentiinlane pole tänavustel Prantsusmaa lahtistel vastastele loovutanud veel ühtegi setti. "Armastan seda riiki, armastan Pariisi. Arvan, et mängin siin alati oma parimat tennist," sõnas Schwartzman võidu järel.

Prantsusmaa lahtised ongi maailma kümnenda reketi jaoks edukaim slämmiturniir, mullu jõudis ta Pariisis karjääris esmakordselt poolfinaali ning kaks aastat varem kaheksa parema sekka. Mõlemal korral lõpetas tema teekonna liivaväljakute kuningas Rafael Nadal, kes kohtub argentiinlase meelehärmiks temaga ka tänavuse turniiri veerandfinaalis.