Serena Williams oli maailma 72. reketiga suurtes raskustes ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Serena Williams
Serena Williams Autor/allikas: SCANPIX/AP

23-kordne slämmivõitja Serena Williams (WTA 9.) jõudis New Yorgis peetaval Cincinnati turniiril kolmandasse ringi, saades raske võidu hollandlanna Arantxa Rusi (WTA 72.) üle.

Turniiril 3. asetatud Williams võitis kaks tundi ja 48 minutit kestnud kohtumise 7:6 (6), 3:6, 7:6 (0). Ameeriklanna päästis avasetis settpalli, otsustavas setis juhtis ta 5:2, aga kaotas siis neli geimi järjest. Seisul 5:6 realiseeris Williams kolmanda murdepalli ja viigistas seisu, kiires lõppmängus jäi ta juba kindlalt 7:0 peale.

"Püüan meenutada, millal viimati kolmetunnise matši mängisin," muheles Williams, kes on võistlustulle jäänutest kõrgeima edetabelikohaga. "See oli karm, väga füüsiline mäng."

"Enda arvates mängisin päris hästi, olin agressiivne, aga ta muudkui võitles. Ma ei tea, ausalt," ohkas Williams kurnatult.

Cincinnati turniiril läbi kvalifikatsiooni põhitabelisse pääsenud Rus oli lähedal väa magusale võidule, seni on ta karjääri jooksul saanud kaks võitu esikümnesse kuulunud mängijate üle, viimati juhtus see 2012. aastal, kui ta sai jagu toonasest maailma viiendast reketist Samantha Stosurist.

Williams on pärast koroonapausi pidanud viis matši, kõik on olnud kolmesetilised, seejuures on kõik senised vastased olnud edetabelis väljaspool top 60. Cincinnati turniiril läheb Williams järgmisena aga vastamisi 13. asetatud kreeklanna Maria Sakkariga (WTA 21.), kes sai 6:4, 7:6 (9) jagu Kasahstani esindavast Julia Putintsevast (WTA 33.).