Tenniseliit naistippude kaasamisest Eesti meistrivõistlustel: see poleks parim lahendus

Foto: Priit Mürk/ERR

Üks spordialasid, mis koroonaviiruse pandeemiast enim mõjutatud on, on kahtlemata tennis. Rahvusvahelisi turniire ei toimu veel pikka aega, suure slämmi turniir Prantsusmaal lükati sügisesse ning Wimbledon jääb ära. Lähiajal tehakse otsus USA lahtiste kohta.

Kõike seda arvesse võttes oleks loogiline eeldada, et riikide tipptennisistid kasutavad igat võimalust võistlemiseks, olgugi siis näiteks kasvõi riigisisestel turniiridel, kuhu tavapäraselt kohale ei tulda. Nii lihtne see asi aga ei ole.

Eesti tipptennisistid Anett Kontaveit, Kaia Kanepi ja meestest Jürgen Zopp näiteks Eesti meistrivõistlustest juuli alguses suure tõenäosusega osa ei võta. Põhjuseid on seal erinevaid. Üks nendest on kahtlemata suur tasemevahe teiste võistlejatega, ent faktoreid on teisigi.

Miks aga mitte korraldada publiku rõõmuks sellist mängu, nagu kaks ja pool aastat tagasi toimus Saku Suurhallis, kus Kanepi ja Kontaveit omavahel mõõtu võtsid? Või veel enam, kutsuda siia näiteks Läti tipud Jelena Ostapenko ja Anastasija Sevastova, et maha pidada nelja naise osalemisel isegi maailma mõistes tippturniir? Lihtne välja käia, aga ääretult keeruline korraldada, tunnistas Eesti tenniseliidu peasekretär Allar Hint.

"See on olnud ajakirjanduses selline suur spekulatsioon. Reaalseid vastuseid meil ei ole ja praegu saan öelda, et Eesti meistrivõistlused 4.-10. juulini on kindlasti meie üks suurimaid ja tugevamaid kohalikke turniire, kus ma loodan, et kogu meespool mängib kaasa ja loodan väga, et suudame mingil moel meie parimaid naismängijaid Eesti meistrivõistlustega siduda, kuid mismoodi, jään täna vastuse võlgu," rääkis Hint Vikerraadio saates "Spordipühapäev".

"Kõige ideaalsem oleks, et saame rahvusvahelise kalendri ka lõpuks lahti. Kõik mängijad tahavad väga tuurile tagasi saada. Kui rääkida kodusest tennisest, siis meistrivõistlused on üks asi, mis on meie jaoks tähtis ja ideaalne oleks see, kui kõik kaasa mängiks, kuid olen ka öelnud, et panna Kaia Kanepi ja Anett Kontaveit Eesti meistrivõistlustel kaasa mängima, ei ole ka väga mõistlik - ei nende ega teiste mängijate jaoks. Ma ei usu, et see oleks kõige parem lahendus."

"Julgen öelda, et sellist lahingut, nagu oli paar aastat tagasi Saku Suurhallis, lähemal ajal ei tule. See oli siis selline hetk ja ta jääb sinna. Oleme ise mõtisklenud ja otsinud võimalusi, oleme naaberriikidega rääkinud, ka nemad otsivad enda parematele mängijatele väljundit. Reaalsus on see, et täna pole midagi otseselt välja öelda."

Eesti meistrivõistlused tennises toimuvad 4.-10. juulini.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: