Jürgen Zopp: tahan näha, kui palju seda tennist veel minu sees alles on

Foto: Siim Lõvi/ERR

32-aastane Jürgen Zopp võttis eelmise aasta lõpus tennisest pausi, mis koroonakriisi tõttu oodetust pikemaks on veninud. Viimasest võistlusmängust on praeguseks möödas enam kui pool aastat. Karjääri lõpetamisele Eesti esireket siiski veel ei mõtle.

Vikerraadio vestles Jürgen Zopiga nii tennisest kui ka tema hobidest, millega tegelemiseks on sel kevadel tavapärasest rohkem aega jäänud. Kuidas Zopi kevad on möödunud? Tegi ta trenni ja mängis kitarri? "Umbes nii jah. Möödus teistmoodi, kui teised kevaded. Tavaliselt on kevadel olnud hästi tihe hooaja algus, kodus ei olegi saanud olla. Nüüd on need asjad teistmoodi," rääkis Zopp. Aga kas uued kidralood ka selgeks õpitud? "See on kõigest kõrvalhobi," tunnistas Zopp. "Õnneks on millegi muuga ka tegeleda, võib-olla mõni üksik."

Kuigi tennist saab edukalt mängida ka 2+2 reeglit järgides, olid eriolukorra alguses tennisehallid lukus ja Zopp keskendus siis üldfüüsilisele ettevalmistusele. Nüüd on Eesti esinumber taas ka reketi kätte võtnud, kuid trenni teeb ta hetkel ilma juhendajata.

"Ega mul Eestis konkreetset treenerit ei ole. Enne koroonapausi seadsin sammud Rootsi poole ja treenisin seal. Jõudsin kolm nädalat seal teha ja aprilli alguses oli plaanis võistlema hakata. Enne, kui see laevaliiklus hakkas näitama katkemise märke, siis tulin koju ära. Märtsi keskpaigast olen kodus olnud," rääkis Zopp. "Üldfüüsilise koha pealt jätkan treeneriga, kellega olen kümme aastat koostööd teinud, aga tennise koha pealt olen pigem omapäi olnud. Praegu on hea, et kedagi ei ole, ei pea palka maksma. Aga pikemas perspektiivis, kui tahan jätkata, siis mul mingi juhendaja peab kõrval olema. Ta ei pea iga nädal kõrval olema, aga mingil kujul on teda vaja. Praegune olukord, kui ma olen siin üksi, see ei ole jätkusuutlik. Ma ei plaani seda nii hoida - kas lähen olen rohkem Rootsis või otsin midagi muud kuskilt."

Kuigi tennisistide jaoks olulisi auhinnarahasid pole Zopp turniiride ärajäämise tõttu teeninud, siis tänu eelmistel aastatel kogutud summadele saab sportlane hakkama. Ka sponsorid on õnneks sportlase toetamist jätkanud.

"Keegi pole veel teatanud, ei Tallink ega Merko ega Kia ei ole autot ära võtnud, aga ütleme, et sponsoritega on nii, et seda raha ma ei kasuta endale söögi ostmiseks. Ma maksan sellega lennupileteid, hotelle või treeneritasusid," rääkis Zopp. "Kuna ma lennukiga praegu ei lenda, hotellides ei ööbi ja treenerit mul ka praegu ei ole, siis seda raha ma puutuda ei saa."

Eelmise aasta sügisel otsustas Zopp aga võistluskarussellist maha astuda ning tennisest puhata. Praegu on ta meestennisistide maailma edetabelis langenud 540. kohale.

"See paus sai võetud erinevatel põhjustel. Seal taga oli mentaalne väsimus ja ma tundsin, et mul on seda vaja. Mul oli veel mandlioperatsioon ja veel tervisemuresid, olin audis," kirjeldas Zopp. "Ma lootsin, et tennise mõttes mul pea puhkaks. Paus sai ikkagi võetud selle eesmärgiga, et end korda teha, terveks ravida, pead puhata, et oleks jõudu ja jaksu mängida veel paar-kolm aastat. Läksin optimistlikult tagasi treenima ja võistlema."

Zopp kinnitab, et lõpetamise plaane tal ei tekkinud. "Võtan aasta kaupa ja ikkagi tahan end veel proovile panna, näha, kui palju seda tennist veel minu sees alles on," jätkas Zopp, kes kindlat eesmärki endale ei sea. "Ei ole täpset eesmärki. Ma ei hakka enam neid edetabelikohti panema. Tahaks teha sellise tulemuse, et kui see tulemus on tehtud, siis ma saan endale öelda, et selle nimel tasus see paus võtta ja hakata uuesti treenima, treenerit otsima ja näha vaeva. Otseselt ma ei unista, et tahan võita Challengeri või jõuda slämmil kuskile. Tore oleks muidugi slämmil mängida. Pigem on plaanis teha kõvasti tööd ja näha, mis mu sees veel olemas on."

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: