Ajaloonurk

Schwede ajaloonurk: kuidas Senegali edu MM-il parandas minevikuhaavasid

28.06.18 ... Jalgpalli MM-i jooksul on ERR-i spordiportaalis jalgpalliajakirjanik Indrek Schwede ajaloorubriik, mis on ühtlasi ka osa jalgpallistuudio mängueelsest sissejuhatusest televisioonis. Viimases klipis räägib Schwede Senegalist.

Schwede ajaloonurk: Costa Ricas pole armeed, on ainult jalgpallurid

27.06.18 ... Kogu jalgpalli MM-i jooksul on ERR-i spordiportaalis jalgpalliajakirjanik Indrek Schwede ajaloorubriik, mis on ühtlasi ka osa jalgpallistuudio mängueelsest sissejuhatusest televisioonis. Eelviimases klipis räägib Schwede Costa Ricast.

Schwede ajaloonurk: Jugoslaavias põimusid kommunismi lagunemine ja jalgpall

27.06.18 ... Kogu jalgpalli MM-i jooksul on ERR-i spordiportaalis jalgpalliajakirjanik Indrek Schwede ajaloorubriik, mis on ühtlasi ka osa jalgpallistuudio mängueelsest sissejuhatusest televisioonis. Sel korral räägib Schwede Serbiast.

Schwede ajaloonurk: mehhiklased seletavad altminekuid rahvusliku müüdiga

27.06.18 ... Kogu jalgpalli MM-i jooksul on ERR-i spordiportaalis jalgpalliajakirjanik Indrek Schwede ajaloorubriik, mis on ühtlasi ka osa jalgpallistuudio mängueelsest sissejuhatusest televisioonis. Sel korral räägib Schwede Mehhikost.

Schwede ajaloonurk: Islandi jalgpalli edu kinnitab kuldreeglit

26.06.18 ... Kogu jalgpalli MM-i jooksul on ERR-i spordiportaalis jalgpalliajakirjanik Indrek Schwede ajaloorubriik, mis on ühtlasi ka osa jalgpallistuudio mängueelsest sissejuhatusest televisioonis. Sel korral räägib Schwede Islandist.

Schwede ajaloonurk: kuidas pagulased tõid Austraaliasse jalgpalli

26.06.18 ... Kogu jalgpalli MM-i jooksul on ERR-i spordiportaalis jalgpalliajakirjanik Indrek Schwede ajaloorubriik, mis on ühtlasi ka osa jalgpallistuudio mängueelsest sissejuhatusest televisioonis. Sel korral räägib Schwede Austraaliast.

Schwede ajaloonurk: multirahvuslikust koondisest sai uue Prantsusmaa sümbol

26.06.18 ... Kogu jalgpalli MM-i jooksul on ERR-i spordiportaalis jalgpalliajakirjanik Indrek Schwede ajaloorubriik, mis on ühtlasi ka osa jalgpallistuudio mängueelsest sissejuhatusest televisioonis. Sel korral räägib Schwede Prantsusmaast.

Schwede ajaloonurk: kuidas jalgpallist sai Franco diktatuuri tööriist

25.06.18 ... Kogu jalgpalli MM-i jooksul on ERR-i spordiportaalis jalgpalliajakirjanik Indrek Schwede ajaloorubriik, mis on ühtlasi ka osa jalgpallistuudio mängueelsest sissejuhatusest televisioonis. Sel korral räägib Schwede Hispaaniast.

Schwede ajaloonurk: teistel riikidel on ajalugu, Uruguayl on tema jalgpall

25.06.18 ... Kogu jalgpalli MM-i jooksul on ERR-i spordiportaalis jalgpalliajakirjanik Indrek Schwede ajaloorubriik, mis on ühtlasi ka osa jalgpallistuudio mängueelsest sissejuhatusest televisioonis. Sel korral räägib Schwede Uruguayst.

Schwede ajaloonurk: kuidas narkokaubitsejad Kolumbia jalgpalli juhivad

24.06.18 ... Kogu jalgpalli MM-i jooksul on ERR-i spordiportaalis jalgpalliajakirjanik Indrek Schwede ajaloorubriik, mis on ühtlasi ka osa jalgpallistuudio mängueelsest sissejuhatusest televisioonis. Sel korral räägib Schwede Kolumbiast.

Schwede ajaloonurk: kuidas jaapanlased aplodeerisid, kui Belgia neile värava lõi

24.06.18 ... Kogu jalgpalli MM-i jooksul on ERR-i spordiportaalis jalgpalliajakirjanik Indrek Schwede ajaloorubriik, mis on ühtlasi ka osa jalgpallistuudio mängueelsest sissejuhatusest televisioonis. Sel korral räägib Schwede Jaapanist.

Schwede ajaloonurk: kuidas kihlveod edendasid Rootsi jalgpalli?

23.06.18 ... Kogu jalgpalli MM-i jooksul on ERR-i spordiportaalis jalgpalliajakirjanik Indrek Schwede ajaloorubriik, mis on ühtlasi ka osa jalgpallistuudio mängueelsest sissejuhatusest televisioonis. Sel korral räägib Schwede Rootsist.

Schwede ajaloonurk: kuidas sai alguse Lõuna-Korea jalgpallirevolutsioon?

23.06.18 ... Kogu jalgpalli MM-i jooksul on ERR-i spordiportaalis jalgpalliajakirjanik Indrek Schwede ajaloorubriik, mis on ühtlasi ka osa jalgpallistuudio mängueelsest sissejuhatusest televisioonis. Sel korral räägib Schwede Lõuna-Koreast.

Schwede ajaloonurk: kuidas multikultuurilisus Šveitsi vuti keskmesse kerkis

22.06.18 ... Kogu jalgpalli MM-i jooksul on ERR-i spordiportaalis jalgpalliajakirjanik Indrek Schwede ajaloorubriik, mis on ühtlasi ka osa jalgpallistuudio mängueelsest sissejuhatusest televisioonis. Sel korral tutvustab Schwede Šveitsi.

Schwede ajaloonurk: kuidas Nigeeria jalgpalliga kolonialismi vastu võitles

22.06.18 ... Kogu jalgpalli MM-i jooksul on ERR-i spordiportaalis jalgpalliajakirjanik Indrek Schwede ajaloorubriik, mis on ühtlasi ka osa jalgpallistuudio mängueelsest sissejuhatusest televisioonis. Sel korral tutvustab Schwede Nigeeriat.

Schwede ajaloonurk: kuidas jalgpall vallandas Jugoslaavia kodusõja

21.06.18 ... Kogu jalgpalli MM-i jooksul on ERR-i spordiportaalis jalgpalliajakirjanik Indrek Schwede ajaloorubriik, mis on ühtlasi ka osa jalgpallistuudio mängueelsest sissejuhatusest televisioonis. Sel korral tutvustab Schwede Horvaatiat.

Schwede ajalooklipid toetuvad akadeemilistele materjalidele

21.06.18 ... ERR-i jalgpallistuudio näitab MM-i alagrupimängude eel ajalooklippe, mille autoriks on ajakirja Jalka peatoimetaja Indrek Schwede. Klipid käsitlevad MM-il osalevate riikide jalgpalliajalugu ja näitavad jalgpalli kohta ühiskonnas.

Schwede ajaloonurk: Peruu mitmevärviline koondis häiris Hitlerit

21.06.18 ... Kogu jalgpalli MM-i jooksul on ERR-i spordiportaalis jalgpalliajakirjanik Indrek Schwede ajaloorubriik, mis on ühtlasi ka osa jalgpallistuudio mängueelsest sissejuhatusest televisioonis. Sel korral tutvustab Schwede Peruud.

Schwede ajaloonurk: moodsa Iraani ajalugu võib jälgida läbi jalgpalli

20.06.18 ... Kogu jalgpalli MM-i jooksul on ERR-i spordiportaalis jalgpalliajakirjanik Indrek Schwede ajaloorubriik, mis on ühtlasi ka osa jalgpallistuudio mängueelsest sissejuhatusest televisioonis. Sel korral tutvustab Schwede Iraani.

Schwede ajaloonurk: Saudi Araabia koondist põlatakse üle terve Lähis-Ida

20.06.18 ... Kogu jalgpalli MM-i jooksul on ERR-i spordiportaalis jalgpalliajakirjanik Indrek Schwede ajaloorubriik, mis on ühtlasi ka osa jalgpallistuudio mängueelsest sissejuhatusest televisioonis. Sel korral tutvustab Schwede Saudi Araabiat.

Schwede ajaloonurk: kahe klubi olulisest rollist Egiptuse ajaloos

19.06.18 ... Kogu jalgpalli MM-i jooksul on ERR-i spordiportaalis jalgpalliajakirjanik Indrek Schwede ajaloorubriik, mis on ühtlasi ka osa jalgpallistuudio mängueelsest sissejuhatusest televisioonis. Sel korral tutvustab Schwede Egiptust.

Schwede ajaloonurk: kuidas jalgpall aitas kaasa Poola riigi sünnile

19.06.18 ... Kogu jalgpalli MM-i jooksul on ERR-i spordiportaalis jalgpalliajakirjanik Indrek Schwede ajaloorubriik, mis on ühtlasi ka osa jalgpallistuudio mängueelsest sissejuhatusest televisioonis. Sel korral tutvustab Schwede Poola jalgpalli.

Schwede ajaloonurk: jalgpall muutis Inglismaal pisarad sallituks

18.06.18 ... Kogu jalgpalli MM-i jooksul on ERR-i spordiportaalis jalgpalliajakirjanik Indrek Schwede ajaloorubriik, mis on ühtlasi ka osa jalgpallistuudio mängueelsest sissejuhatusest televisioonis. Sel korral räägib Schwede Inglismaast.

Schwede ajaloonurk: kuidas Belgia jalgpallikoondis on riigi ühendaja

18.06.18 ... Kogu jalgpalli MM-i jooksul on ERR-i spordiportaalis jalgpalliajakirjanik Indrek Schwede ajaloorubriik, mis on ühtlasi ka osa jalgpallistuudio mängueelsest sissejuhatusest televisioonis. Sel korral räägib Schwede Belgiast.

Schwede ajaloonurk: Brasiilia ja jalgpall on lahutamatud mõisted

17.06.18 ... Kogu jalgpalli MM-i jooksul on ERR-i spordiportaalis jalgpalliajakirjanik Indrek Schwede ajaloorubriik, mis on ühtlasi ka osa jalgpallistuudio mängueelsest sissejuhatusest televisioonis. Sel korral räägib Schwede viiekordsest maailmameistrist Brasiiliast.

Schwede ajaloonurk: kuidas jalgpallist sai Saksamaal terve rahva mäng

17.06.18 ... Kogu jalgpalli MM-i jooksul on ERR-i spordiportaalis jalgpalliajakirjanik Indrek Schwede ajaloorubriik, mis on ühtlasi ka osa jalgpallistuudio mängueelsest sissejuhatusest televisioonis. Sel korral räägib Schwede tiitlikaitsjast Saksamaast.

Schwede ajaloonurk: kuidas Taani koondis lõigati rahvusvahelisest edust ära

16.06.18 ... Kogu jalgpalli MM-i jooksul on ERR-i spordiportaalis jalgpalliajakirjanik Indrek Schwede ajaloorubriik, mis on ühtlasi ka osa jalgpallistuudio mängueelsest sissejuhatusest televisioonis. Sel korral räägib Schwede Taanist.

Schwede ajaloonurk: Argentinast, Maradonast ja Messist

15.06.18 ... Kogu jalgpalli MM-i jooksul on ERR-i spordiportaalis jalgpalliajakirjanik Indrek Schwede ajaloorubriik, mis on ühtlasi ka osa jalgpallistuudio mängueelsest sissejuhatusest televisioonis. Sel korral räägib Schwede Argentinast ning ka Argentina staaridest Diego Maradonast ja Lionel Messist.

Schwede ajaloonurk: kuidas jõudis Portugal jalgpalli tippu

15.06.18 ... Kogu jalgpalli MM-i jooksul on ERR-i spordiportaalis jalgpalliajakirjanik Indrek Schwede ajaloorubriik, mis on ühtlasi ka osa jalgpallistuudio mängueelsest sissejuhatusest televisioonis. Sel korral räägib Schwede valitsevast Euroopa meistrist Portugalist.

Schwede ajaloonurk: kuidas jalgpall muutus Marokos rahvusspordiks

14.06.18 ... Kogu jalgpalli MM-i jooksul on ERR-i spordiportaalis jalgpalliajakirjanik Indrek Schwede ajaloorubriik, mis on ühtlasi ka osa jalgpallistuudio mängueelsest sissejuhatusest televisioonis. Sel korral räägib Schwede hiljuti Eestis mängimas käinud Marokost.

Schwede ajaloonurk: kuidas arenes jalgpall Venemaal

13.06.18 ... Kogu jalgpalli MM-i jooksul on ERR-i spordiportaalis jalgpalliajakirjanik Indrek Schwede ajaloorubriik, mis on ühtlasi ka osa jalgpallistuudio mängueelsest sissejuhatusest televisioonis. Esimesena räägib Schwede MM-i võõrustajast Venemaast.

Jalgpalli MM-finaalturniiride ajalugu

07.05.18 ... Esimesed jalgpalli maailmameistrivõistlused peeti 1930. aastal, tänavu peetakse MM-i 21. korda. Tiitlikaitsjana asub võistlustulle Saksamaa. 2014. aastal võideti esimene MM-tiitel pärast Saksamaa taasühinemist.
vaata väravaid!

A
B
C
D
E
F
G
H
Riik Vt Vk K P Koht
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: