Halep ei loovutanud Madridis kolmandas ringis geimigi ({{commentsTotal}})

Simona Halep
Simona Halep Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Naiste tennise maailma edetabelis kolmandal real paiknev rumeenlanna Simona Halep pääses kõrgeimata kategooria WTA tenniseturniiril Madridis geimigi loovutamata kolmandast ringist edasi.

Halep alistas vaid 44 minutit kestnud kohtumises 20-aastase slovakitari Viktoria Kužmova (WTA 46.) 6:0, 6:0. Kužmova võitis kogu mängu jooksul kõigest 12 punkti, neist seitse esimeses ja viis teises setis. Halep seevastu võitis 48 punkti. See oli Halepile teine kord võita WTA põhiturniiril mäng geimigi kaotamata, esimest korda sai ta sellega hakkama 2016. aastal kodusel Bukaresti turniiril.

Veerandfinaalis läheb Halep vastamisi 9. asetatud austraallanna Ashleigh Bartyga, kes sai üle kahe tunni kestnud matšis jagu Kasahstani esindavast Julia Putintsevast (WTA 43.).

Varasemalt kahel korral Madridis võidutsenud Halepile on see viies kord viimase kuue aasta jooksul Madridi liivaväljakuil veerandfinaali jõuda.

Halepil on Madridi turniiriga võimalus taas maailma edetabelis esimeseks tõusta. Selleks peab ta ise turniiri võitma ja praegune esinumber Naomi Osaka peab enne poolfinaali konkurentsist välja langema.