Kreeka kuldne duubel: võidukas Tsitsipas aitas tenniseajalugu teha ({{commentsTotal}})

Stefanos Tsitsipas
Stefanos Tsitsipas Autor/allikas: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Kreeka tennisel oli üliedukas nädalavahetusel – laupäeval teenis Rabatis enda karjääri esimese WTA turniirivõidu Maria Sakkari, päev hiljem tegi kuldse duubli Stefanos Tsitsipas, võidutsedes Estorilis.

Estorilis kõrgeimat paigutust omanud alistas tund ja 43 minutit kestnud finaalis Uruguay esindaja Pablo Cuevase 6:3, 7:6 (4).

20-aastasele Tsitsipasile oli see karjääri kuues ja tänavune kolmas ATP turniiri finaal ning turniirivõite on tal nüüd kolm, neist kaks on ta saanud sel hooajal. Estorili võit on aga tähelepanuväärne selle poolest, et tegemist on tema esimese turniirivõiduga liivaväljakul ja välistingimustes.

Võiduga kerkis Tsitsipas edetabelis kümnendalt kohalt üheksandaks. Cuevas tõusis tänu heale turniirile 67. realt 51. positsioonile.

Tsitsipas ja Sakkari tegid mõistagi ka tenniseajalugu – kunagi varem pole Kreeka tennisistid ühe nädalavahetusega saanud turniirivõitu nii meeste kui naiste seas.

Sakkari alistas Rabati finaalis 2:6, 6:4, 6:1 briti Johanna Konta, olles seejuures teises setis 2:4 taga, kuid võites viimasest 11 geimist kümme.

Sakkari tõusis maailma edetabelis 12 koha võrra, 39. reale. Päev pärast enda triumfi Rabatis oli Sakkari juba võistlustules kõrgeima kategooriaga WTA turniiril Madridis, kus jäi avaringis 3:6, 3:6 alla Carla Suarez Navarrole.