Tänaku filmi režissöör: pooled vaatajad ei tahaks tema elu päevagi elada

Neljapäeval linastub kinodes üle Eesti film "Ott Tänak: The Movie". Linateose valmimisest käisid ETV saates "Ringvaade" rääkimas stsenarist ja toimetaja Kaidi Klein ning režissöör Tarvo Mölder.

"Koos Eestiga filmisime teda kokku kolmeteistkümnes riigis," sõnas Kaidi Klein "Ringvaates". "See on põnev ja keeruline masinavärk," jätkas Mölder. "Autojuhtide ja inimeste kohale sattumine on üks asi, aga teisalt peavad autod ise ka sinna sattuma. Laias laastus käib see nii, et igal autojuhil on kolm autot, mis liiguvad rotatsioonis mööda maailma ringi. Argentina ja Austraalia etappidele liiguvad masinad ühes sektoris, Euroopa omad käivad omakorda rotatsioonis. Kogu meeskond kolme auto peale on suurusjärgus 200 inimese ringis."

"Ma arvan, et väga paljudele tundub kõrvalt nii, et mis see siis on; tuleb kohale, kihutab autoga ja kõik tehakse ette-taha ära. Ma kujutan ette, et pooled televaatajad ei tahaks ühte päeva ka seda elu elada," arvas Mölder.

"Logistiliselt on see olnud väga keeruline projekt, sest keskeltläbi oleme ühe ralli jooksul autoga läbi sõitnud kuskil 5000 kilomeetri ringis. Selle aasta jooksul sõitsime läbi rohkem kui 45 000 kilomeetrit mööda maad ja veel poolteist ringi maakerale lennukiga ka peale. Päris tänamatu töö on teda taga ajada!"

Ott Tänak - Martin Järveoja sõidavad Kosmose kinos toimuvale pidulikule esmaettekandele Toyota WRC autoga. Mehed alustavad sõitu Peetris asuvast Toyota Gazoo Racingu garaažist pärast kella 18, kinno liigutakse mööda Järvevana teed ja Pärnu maanteed. Kõik huvilised on oodatud tee äärde meestele kaasa elama. "See oli päris üllatuslik, et autospordi liit sellise eriloa üldse välja andis, sest näiteks Ott Tänaku konkurendist, noorest [Oliver] Solbergist filmi tehes seda võimalust ei olnud," sõnas Mölder.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: