Ivar Tänak: me pole Eestimaal ennast kunagi niimoodi avanud

Neljapäeval esilinastus Tallinnas dokumentaalfilm "Ott Tänak: The Movie". Kino Kosmos punasel vaibal käis ka ETV saade "Ringvaade".

"Kindlasti on see film praegu ärevusttekitav," tunnistas Tänaku isa Ivar "Ringvaatele". "Me oleme sellised suhteliselt kinnised inimesed ja pole Eestimaal ennast kunagi niimoodi avanud. Väike hirm on nahas."

Tänak on öelnud, et tema isa on väga karm ja sundinud teda igasuguseid asju tegema. Mis need asjad olid? "Kui lühidalt ütlen, siis ega ma ei andnud talle võimalust aeglasti sõita autoga," vastas Ivar Tänak. "Kartmata oma poja tervise või mingi õnnetuse pärast. Kogu aeg sundisin teda kiiresti sõitma. Kuna meil võimalusi või vahendeid oli vähe, tuli kohe ennast näitama hakata."

"Ühe korra tegi ta raske avarii ja kui talle kõne võtsin, siis esimese asjana küsisin, kas auto sai palju viga. Pärast hakkasin mõtlema, et oleks võinud küsida, kas sa ise oled terve," lisas Ivar Tänak.

Ott Tänak ja Martin Järveoja sõitsid esilinastusele Toyota WRC autoga, sõitu alustati Peetris asuvast Toyota Gazoo Racingu garaažist.

Kuidas oli Tallinna tänavail ralliautoga sõita? "Ralliauto nagu ralliauto ikka, kõige mugavam võib-olla ei ole, aga seda rahvast siin nähes… oli arvata, et inimesed on rallilembesed, aga kas just nii väga, see on vähe üllatus," tunnistas Tänak.

Küsimusele, miks ta otsustas lasta endast filmi teha, vastas Tänak: "Minu isiklik idee oli see, et kuna täna kõik toimub väga kiires elutempos ja kõik on väga lahe, mis me teeme, aga ma arvan, et 10-20 aasta pärast me enam ei mäleta, mis sai tehtud. Ja kuna tegelikult see tänane eluetapp on ikkagi suht-koht põnev, siis ma usun, et tulevikus oleks seda hea meenutada."

Marko Reikop uuris ka, kas Tänak lasi mõne koha filmist välja lõigata. "Seal oli päris mitu ebamugavat kohta, aga sain aru, et see on ikkagi oluline filmisüžee jaoks, kahjuks mulle ei antud seda õigust," muigas Tänak.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: