Klõtško: ROK-i president teenib Venemaa huve

Volodõmõr Klõtško
Volodõmõr Klõtško Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) juhatus teatas teisipäeval, et soovitab rahvusvahelistel spordialaliitudel lubada Venemaa ja Valgevene üksikalade sportlased tagasi võistlustele. Poksilegend Volodõmõr Klõtško süüdistas seepeale ROK-i presidenti Thomas Bachi Venemaade huvide teenimises.

Bach rääkis ROK-i täitevkomitee koosolekul, et Venemaa ja Valgevene sportlaste osalemine rahvusvahelistel võistlustel toimiks vaatamata sõjale Ukrainas. "Me näeme seda spordis pea iga päev, peamiselt tennises, aga ka jalgrattaspordis ning lauatennises. Näeme seda jäähokis, käsipallis, näeme seda jalgpallis ja teistes liigades Ameerika Ühendriikides ning Euroopas ja ka teistel mandritel," selgitas Bach. "Me ei leia lahendust, mis kõiki rahuldaks. Peame sellega elama."

Aastaid profipoksi raskekaalu valitsenud ja 1996. aastal olümpiakulla võitnud Volodõmõr Klõtško hinnangul on Venemaa ja Valgevene sportlaste lubamine neutraalse lipu all võistelda "mõttetus". Ühtlasi süüdistas endine raskekaallane Bachi Venemaa huvide teenimises.

"ROK lubab Venemaa ja Valgevene sportlastel osaleda olümpiamängudel neutraalse lipu all. Thomas Bach teenib Venemaa värve ja huve. See otsus rüvetab olümpiavaimu ja on nagu see sõda: mõttetus," kirjutas Klõtško Twitteris.

Lisaks paljudele läänemaailma riikidele ja sportlastele ei ole ROK-i juhistega rahul ka Venemaa võimud. Teiste seas väljendasid oma pahameelt Venemaa olümpiakomitee president Stanislav Pozdnjakov ja Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov.

"ROK-i väljakuulutatud soovitused on täiesti vastuvõetamatud. Meie hinnangul on pakutud tingimused põhjendamatud, õiguslikult paikapidamatud ning ülemäärased," väitis Pozdnjakov. "Me jätkame oma sportlaste huvide kaitsmist igal võimalikul moel," lisas Peskov.

Eesti, Ukraina, Läti, Leedu ja Poola tegid esmaspäeval ühisavalduse Rahvusvahelisele Olümpiakomiteele (ROK), rõhutades, et ühtegi Venemaale ja Valgevenele kehtestatud piirangut ei tohi leevendada, kuni sõda Ukraina vastu kestab.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: