Noor Raducanu alistas USA lahtistel olümpiavõitja

Emma Raducanu
Emma Raducanu Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Emma Raducanu (WTA 150.) imeline turniir USA lahtistel jätkub, kolmapäeval alistas teismeline veerandfinaalis Belinda Bencici (WTA 12.).

18-aastane Raducanu alistas USA lahtiste veerandfinaalis Tokyo olümpiamängudel kuldmedali võitnud šveitslanna Belinda Bencici tulemusega 6:3, 6:4.

Avasetis jäi Raducanu 1:3 kaotusseisu, ent seejärel võitis viis geimi järjest ja kindlustas endale esimese seti tulemusega 6:3. Teises setis päästis Raducanu esimeses servigeimis kolm murdepalli, vältides 0:2 kaotusseisu jäämist ja viigistas seisu 1:1-le.

Tasavägises teises setis vahetasid mängijad omavahel geime kuni Raducanu läks 5:3 juhtima. Bencic suutis ühe geimi tagasi võtta, aga Raducanu kindlustas järgmise ja võitis teise seti tulemusega 6:4.

Raducanu pole USA lahtistel veel ühtegi setti kaotanud. Samuti sai temast esimene naistennisist, kes on USA lahtistel jõudnud kvalifikatsioonist poolfinaali. Ühtlasi sai temast ka alles kolmas esisajast väljaspool asetatud naistennisist, kes on jõudnud USA lahtistel poolfinaali. Viimati tegi seda 2009. aastal belglanna Kim Clijsters.

Toimetaja: Henrik Laever