Maailma teine reket sai Pariisis esimese võidu, Federer kindlalt edasi

Daniil Medvedev Autor/allikas: Scanpix/AP

Maailma teine reket Daniil Medvedev alustas Prantsusmaa lahtiste slämmiturniiri enda jaoks ajaloolise tulemusega, kui sai esmaspäeval Pariisis esmakordselt avaringist edasi.

25-aastane venelane oli kõigil neljal senisel katsel piirdunud Prantsusmaa lahtiste avaringiga, kuid alistas nüüd 6:3, 6:3, 7:5 Kasahstani esindava Aleksandr Bubliku (ATP 37.). Matš kestis mõni minut vähem kui kaks tundi.

Kindla võiduga alustas ka kauaaegne maailma esireket Roger Federer (ATP 8.), kes võitis tunni ja 35 minutiga Usbekistani tennisisti Deniss Istominit 6:2, 6:4, 6:3. 39-aastane šveitslane ei seisnud silmitsi ühegi murdepalliga.

Mõnevõrra rohkem pidi vaeva nägema 18. asetusega itaallane Jannik Sinner, kes oli kolm ja pool tundi kestnud matši järel 6:1, 4:6, 6:7 (4), 7:5, 6:4 üle prantslasest Pierre-Hugues Herbert'st. Sealjuures päästis noor itaallane neljandas setis ka matšpalli.

Norra esireket Casper Ruud (ATP 16.) kaotas prantslasele Benoit Paire'ile (ATP 40.) avaseti 5:7, aga võitis järgmised kolm 6:2, 6:1 ja 7:6 (4).

Medvedev kohtub teises ringis ameeriklase Tommy Pauliga, Sinneri vastaseks on kaasmaalane Gianluca Mager ning Federer mängib Marin Ciliciga, kes oli parem Arthur Rinderknechist.