Maailma neljas reket kukkus Pariisis konkurentsist juba avaringis

Dominic Thiem Autor/allikas: SCANPIX/AP

Tenniseaasta teine slämmiturniir Prantsusmaal algas pühapäeval suurüllatusega, kui maailma neljas reket Dominic Thiem jäi avaringis 6:4, 7:5, 3:6, 4:6, 4:6 alla hispaanlasele Pablo Andujar Albale (ATP 68.).

35-aastane hispaanlane päästis mängu jooksul 19 murdepallist 13 ja tuli esimest korda karjääris välja kahesetilisest kaotusseisust. Möödunud nädalal Genfis kauaaegse esireketi Roger Federeri alistanud Andujari jaoks oli võit kuuendaks korraks alistada maailma esikümnesse kuuluv mängija.

Ligi neli ja pool tundi kestnud maratonmatši selja taha jätnud kogenud hispaanlane läheb teises ringis vastamisi Moldova tennisisti Radu Alboti ning argentiinlase Federico Delbonisi vahelise kohtumise võitjaga. Pariisis on tema karjääri seniseks parimaks tulemuseks jäänud 2015. aasta turniir, mil ta jõudis kolmandasse ringi.

Edetabelis veidi kõrgemal olevad hispaanlased said kindlama võidu, kui maailma 11. reket Roberto Bautista Agut alistas 6:4, 6:4, 6:2 kaasmaalase Mario Vilella Martineze ning Pablo Carreno Busta (ATP 12.) võitis 6:3, 6:4, 6:3 slovakki Norbert Gombost (ATP 87.).

Bulgaaria esinumber Grigor Dimitrov (ATP 17.) võitis ameeriklase Marcos Gironi vastu kaks esimest setti 6:2 ja 6:4, oli kolmandas ees 5:1 ning sai kasutada kolme matšpalli, enne kui pidi võtma meditsiinilise pausi. Sellelt naastes kaotas Dimitrov kuus geimi järjest ja andis neljanda seti kolmandas geimis loobumisvõidu.