Maailma kuues reket langes konkurentsist, Williams pääses veerandfinaali

Karolina Pliškova Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Maailma kuues reket Karolina Pliškova sai Austraalia lahtiste soojendusturniiril Melbourne'is kaotuse kolmandas ringis, kui jäi alla Danielle Rose Collinsile (WTA 46.) tulemusega 6:7 (5), 6:7 (3).

Kuigi Pliškova alustas kohtumist servimurdega, siis möödus ülejäänud sett tasavägiselt ning kiires lõppmängus tuli tunnistada siiski Collinsi paremust. Teises setis polnud ühtki servimurret ja kiires lõppmängus jäi 27-aastasel ameeriklannal realiseerimata üks matšpall enne, kui ta kohtumise siiski ühe tunni ja 53 minuti järel võitis.

Kohtumise jooksul servis Pliškova 11 ässa, Collins aga üheksa. Topeltvigu tehti vastavalt neli ja üks. Veerandfinaalis kohtub ameeriklanna viienda asetusega Serena Williamsiga, kes sai kolmandas ringis jagu Tsvetana Pironkovast (WTA 137.) tulemusega 6:1, 6:4.

Konkurentsist langes ka neljanda asetusega Petra Kvitova, kes jäi kahe tunni ja 40 minuti pikkuse kohtumise järel alla Prantsusmaa lahtistel poolfinaali jõudnud 23-aastasele Nadia Podoroskale (WTA 47.) tulemusega 7:5, 1:6, 6:7 (7).