Kaotusseisust välja tulnud Medvedev võidutses Pariisis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Daniil Medvedev Pariisi turniiri võidutrofeega
Daniil Medvedev Pariisi turniiri võidutrofeega Autor/allikas: SCANPIX/EPA

Pariisis lõppenud Masters-sarja ATP tenniseturniiril võidutses Venemaa esireket Daniil Medvedev (ATP 5.).

Karjääri kolmanda Masters turniiri võitnud 24-aastane Medvedev alistas pühapäeval peetud finaalis sakslase Alexander Zverevi (ATP 7.) kaks tundi ja kaheksa minutit kestnud matšis 5:7, 6:4, 6:1.

Avasetis kaks settpalli päästnud, kuid kokkuvõttes alla jäänud Medvedev oli teises setis veel seitsme geimi järel 3:4 taga, kuid murdis siis Zverevi servi ning võitis kolm geimi järjest ja ühes sellega ka seti. Otsustavas kolmandas setis pani Medvedev oma paremuse juba ülikindlalt maksma, loovutades vastasele vaid ühe geimipunkti.

Medvedev servis kohtumise jooksul 14 ässa ja tegi kaks topeltviga. Zverevi nimele kirjutati 11 ässa ja kolm topeltviga.

Võimas lahing peeti Pariisis maha paarismängu finaalis, kus alles teist turniiri koos mänginud kanadalane Felix Auger Aliassime ja poolakas Hubert Hurkacz päästsid koguni viis matšpalli, alistades teise asetusega US Openi võitjad Mate Pavici ja Bruno Soarese 6:7 (3:7), 7:6 (9:7), 10:2.